Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da dolandırıcıların kurbanı oldu: Bir servet kaybetti

Batı Trakya’da son günlerde dolandırıcılık vakaları dur durak bilmiyor.

Son olarak Evros’ta (Meriç) bir kadın ve bir erkek iki dolandırıcı, yaşlı kadından neredeyse bir servet çarptı.

Kendisini doktor olarak tanıtan doladırıcı, yaşlı bir kadını arayarak kızının hastanede olduğunu ve acilen ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyerek, bunun için 30 bin evro gerektiğini söyledi.

Panikleyen kadın nakit parası olmadığını söylerken, evinde ne kadar altın ve takı varsa bir poşete koyup, adamın gönderdiği kadın dolandırıcıya teslim etti.

Dolandırıldığını çok sonra fark eden kadın polise başvururken, iki dolandırıcı hakkında arama çalışmaları başlatıldığı kaydediliyor.

Öte yandan polis, vatandaşları kendilerine telefon edip para isteyen dolandırıcılara karşı dikkatli olmaya ve olası durumda acilen polisi aramaya davet ediyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya geleneksel gıda ve tohumlara geri dönüyor

Batı Trakyalı geleneksel/yerli domates üreticileri için 2020 yılı iyi bir üretim yılı olurken, patlıcan üreticileri için ise durumun o kadar da iyi olmadığı bildirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de her mahalleye elektrikli araba şarjı konacak

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi, belediye sınırları içerisinde yaklaşık 70 noktaya elektrikli araç şarj cihazı konması için girişimlere başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de mağaza ve kamyon soydular

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) şehrinde Yunan vatandaşı oldukları tespit edilen 4 kişi, bir mağaza ve bir kamyon (fortigo) soydular.
Devamını oku...