Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik’te doğum günü partisi verdi: 3 bin evro ceza yedi

Yunanistan’da korona salgınını önlemek amacıyla uygulanan tedbir ve önlemlere uymayanlara para cezası kesiliyor.

Doğum günü partisi düzenleyen 18 yaşındaki genç kız özellikle yoğun bakım ünitelerinde boş yer kalmayan Selanik’te yürürlükte olan tedbir ve yasaklara uymayınca ağır ceza ödedi.

18 yaşındaki genç kız mutluluğunu arkadaşlarıyla paylaşmak istedi ve Selanik’te doğum günü partisi verdi.

Yürürlükte olan koronavirüs yasakları ve önlemlerine uyulmayınca polis 18 yaşındaki genci gözaltına alırken 3 bin evro para cezasına çarptırdı.

Koronavirüsün yayılmasını sınırlandırmak için yürürlükte olan önlemlere ve kilitlenmeye rağmen 18 yaşındaki genç kız, sabahın erken saatlerinde Selanik Beyaz Kule Şubesi polisi tarafından doğum günü partisi düzenlediği için gözaltına alındı.

Selanik’in merkezinde bulunan bir evde parti düzenlediği gerekçesiyle gelen şikayeti değerlendiren polis söz konusu daireye gittiğinde yedi kişinin katıldığı bir parti düzenlendiğini tespit etti. 

Doğum günü partisini düzenleyen genç kız gözaltına alınırken kişi  kısıtlamasını ihlal ettiği için 3 bin evro para cezasına çarptırıldı.

Koronavirüs salgınının ikinci dalgasından Selanik’in – ve tüm Kuzey Yunanistan’ın – özellikle şiddetli bir şekilde etkilendiği biliniyor. Kentteki yoğun bakım ünitelerinde boş yatak kalmazken hastalar diğer şehirlerdeki hastanelere sevk ediliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sokağa çıkmak için atılan SMS mesajlarında değişiklik geldi

Hükümetin aldığı iki haftalık yeni yasaklar çerçevesinde Yunanistan genelinde sokağa çıkmak için atılan SMS mesajlarında 13 Mart Cumartesi gününe kadar değişikliğe gidildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: İşte gelen yeni yasaklar

Yunanistan genelinde koronavirüs vakaları, ölümler ve yoğun bakım ünitelerindeki entübe edilen hasta sayılarındaki durdurulamayan artış nedeniyle hükümet yeni yasaklar getirildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da aracını sigortalamayana ağır cezalar

Yunanistan’da araçlarını sigortalatmayan sürücülere, trafik kontrollerine takılmaları veya kaza yapmaları halinde yüklü para ve hapis cezaları geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da korona yasaklarını belediye görevlileri denetleyecek

Worth reading...