Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı 1 Aralık’ta son bulmayacak gibi

Yunanistan’da 30 Kasım’a kadar yürürlükte olan sokağa çıkma yasağının (lockdown) uzatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Basına yansıyan demeçlerinde tüm hükümet yetkilileri ve Enfeksiyon Hastakları Uzmanları Heyeti üyelerinin bunun sinyalini verdiği gözlemleniyor.

İki haftadır sokağa çıkma yasağı uygulamasının yürürlükte olmasına rağmen vaka sayısında düşüş görülmemesi ve yoğun bakım ünitelerinde entübe edilen hasta sayısının her geçen gün artması hükümeti tedirgin ediyor.

Başbakan Kiryakos Miçotakis de sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasının an itibariyle ihtimaller dahilinde olmadığını vurgularken, Ulusal Sağlık Sistemi’nde rahatlama yaşanmadığı müddetçe normal-günlük hayata dönüşün mümkün olmadığını kaydetti.

Önümüzdeki hafta uzmanlar heyetinin tavsiylerini baz alarak konuyu görüşeceklerini belirten Başbakan, Noel ve yeniyılı aileleriyle kutlamak isteyen Yunan vatandaşlarının önlemlere uyması gerektiğini, ancak böylece vaka sayısının düşeceğini ve kısıtlamalarda hafifletmeye gidileceğini vurguladı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 98 kişiye 300’er evro ceza kesildi

Yunanistan’da polis, sıkı denetimlerine ve sokağa çıkma yasağına (lockdown) uymayanlara ceza yağdırmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberler ne zaman açılacak?

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, 7 Aralık’ta açılacak olan mevsimlik eşya satan mağazalardan sonra, oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberlerin açılacağını duyurdu.
Devamını oku...