Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı 1 Aralık’ta son bulmayacak gibi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı 1 Aralık’ta son bulmayacak gibi

Yunanistan’da 30 Kasım’a kadar yürürlükte olan sokağa çıkma yasağının (lockdown) uzatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Basına yansıyan demeçlerinde tüm hükümet yetkilileri ve Enfeksiyon Hastakları Uzmanları Heyeti üyelerinin bunun sinyalini verdiği gözlemleniyor.

İki haftadır sokağa çıkma yasağı uygulamasının yürürlükte olmasına rağmen vaka sayısında düşüş görülmemesi ve yoğun bakım ünitelerinde entübe edilen hasta sayısının her geçen gün artması hükümeti tedirgin ediyor.

Başbakan Kiryakos Miçotakis de sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasının an itibariyle ihtimaller dahilinde olmadığını vurgularken, Ulusal Sağlık Sistemi’nde rahatlama yaşanmadığı müddetçe normal-günlük hayata dönüşün mümkün olmadığını kaydetti.

Önümüzdeki hafta uzmanlar heyetinin tavsiylerini baz alarak konuyu görüşeceklerini belirten Başbakan, Noel ve yeniyılı aileleriyle kutlamak isteyen Yunan vatandaşlarının önlemlere uyması gerektiğini, ancak böylece vaka sayısının düşeceğini ve kısıtlamalarda hafifletmeye gidileceğini vurguladı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...