Yunanistan Batı Trakya Haber

Maske takmayan ve izinsiz sokağa çıkanlara 135 bin evro ceza kesildi

Yunanistan’da 18 Kasım günü gerçekleştirilen denetimlerde maske takmayanlara ve SMS mesajı atmadan dışarı çıkanlara toplam 134 bin 900 evroluk ceza kesildi.

Yunanistan genelinde koronavirüs tedbirlerinin uygulanması için polis ekiplerinin denetimleri sürüyor. Geçtiğimiz gün, ülke çapında yapılan 57 bin 986 denetimde 1.357 kişiye 134 bin 900 evro tutarında ceza kesildi.

Yapılan denetimlerde ceza kesilen 10 kişiden 7’sinin mesaj göndermeden sokağa çıkanlar veya akşam saat 9.00’dan sonra izinsiz dışarı çıkanlar olduğu görülürken 10 kişiden 3’üne ise maske takmadığı için ceza verildi.

Batı Yunanistan bölgesinde yapılan denetimde bir süpermarkette koronavirüs önlemlerine uyulmadığı gerekçesiyle 10 bin evro idari para cezası kesilirken ayrıca 15 gün süreyle de çalışması askıya alındı.

Güney Ege bölgesindeki bir perakende satış mağazasının ise söz konusu sektor için dükkan kapatma kararına karşı gelerek faaliyet göstermesi nedeniyle 3.000 evroluk para cezası verildi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 98 kişiye 300’er evro ceza kesildi

Yunanistan’da polis, sıkı denetimlerine ve sokağa çıkma yasağına (lockdown) uymayanlara ceza yağdırmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberler ne zaman açılacak?

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, 7 Aralık’ta açılacak olan mevsimlik eşya satan mağazalardan sonra, oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberlerin açılacağını duyurdu.
Devamını oku...