Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni yasaklar sonrası Milletvekili Baran’dan yurtdışına çıkacaklara çağrı

İskeçe (Xanthi) KİNAL Partisi Milletvekili Burhan Baran

İskeçe (Xanthi) KİNAL Milletvekili Burhan Baran, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla yeni önlemlerin geçerli olduğu süre içerisinde yurtdışına çıkacak olan Batı Trakyalıların dikkat etmesi gereken hususları sıraladı.

Vatandaşların kafalarına takılan soruları gidermek için her an hazır olduğunu belirten Baran’ın açıklaması şöyle:

«Değerli soydaşlarım; yapılan yeni açıklamalar doğrultusunda bundan böyle ülkeye girişte 72 saat önceden negatif PCR testi haricinde sınırlarda Eody tarafından RAPİD test uygulanacaktır. Aşağıdaki gerekli şartlar aynen geçerlidir.

1-Yurtdışına çıkışlarda bundan böyle a- elektronik ortamda www.gov.gr adresinden

İnternet bankacılığı üzerinden muvafakatname(Υπεύθυνη δήλωση) yapmanız,

b- Daha önce yurta girişlerde www.travel.gov.gr adresinden alınan Plf kodlarının artık yurtdışına çıkışlardada gerek olduğunu vurgulamak isterim. www.travel.gov.gr adresine girdiğinizde yurtdışına çıkışlarda

(I am leaving Greece) bölümünü işaretleyip en az 24 saat önceden formu doldurmanız ve verdiğiniz yurtdışına çıkış tarihinden 12 saat önce mail adresinize gelecek olan Plf kodlarını yolculuk halinde eğer polis uygulamasına takılır iseniz, polise ve sınırdan çıkmadan önce görevli polis memuruna telefonuzdaki mail adresinden göstermek zorundasınız.

2- Yurta dönerken daha önceki kurallar geçerlidir;

a- www.travel.gov.gr adresine girerek ( I am coming to Greece ) şıkkını işaretliyerek en az 24 saat önceden formu doldurmanız ve verdiğiniz yurta dönüş tarihinden 12 saat önce mail adresinize gelecek olan Plf kodunu Yunanistan sınırında görevli polis memuruna ve yolda uygulama noktasında polis memuruna göstermek zorundasınız.

b- Yurta dönmeden önce en fazla 72 saat önceden ( enfazla 3 günlük olucak) PCR testinin (negatif olması şart) ingilizce olan sonucunu ve sınırlarda Eody tarafından RAPİD TEST uygulandıktan sonra geçişlere izin verilecektir. Test sonuçlarını Yunanistan sınırında polise ibraz etmeniz şarttır.

Değerli soydaşlarım bu zor zamandan geçerken ülkemiz için, özellikle de sağlığımız açısından alınan tedbirlerin zorluğunun uygulama açısından farkındayım. Fakat unutmamalıyızki alınan tüm tedbirler öncelikle bizim içindir. Bu açıdan daha önceden bu konularda sizlere yardımcı olabilmek için hem ofisimdeki görevli arkadaşlar hem ben 24 saat telefonlarımız ile, iş saatleri, hatta çalışma saatleri dışında bile ofisimizi açarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu ortamda maalesef bu günlerde bende siyasi büromu kapatmak zorunda kaldım, fakat hem ofis telefonumu yönlendirdiğim arkadaşım, hem ben, hemde özel telefonlarımız ile tüm arkadaşlarım 24 saat sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz. Acil olarak gerek duyulursa büromuzu açıp sizlere yardımcı olmaya hazırız. Sosyal medya, cep telefonlarımız ve yönlendirilmiş olan 2541084542 siyasi büromun telefonundan bizlere ulaşabilirsiniz.»

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mevsimlik eşya mağazaları açılıyor: Alışveriş için nasıl mesaj atılacak?

Yunanistan’da Noel ve Yılbaşı için mevsimlik ürünler (süs, ağaç, oyuncak vs.) satan mağazalar 7 Aralık Pazartesi gününden itibaren açılıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yenice’de 112 testin 7’si pozitif

Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) ekipleri, dün (3 Aralık Perşembe) ülkenin çeşitli yerlerinde 974 arabadan hızlı test (drive through rapid tests) gerçekleştirirken, bunlardan 25’inin pozitif çıktığı açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli pazarcılar kan ağlıyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde halk pazarlarında satıcılık yapanlar, adeta kan ağlıyor.
Devamını oku...