Yunanistan Batı Trakya Haber

Koronadan can veren annesine iki gün sarılı kaldı

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde yürekleri dağlayan bir olay yaşandı.

45 yaşındaki otizm hastası bir erkek, koronavirüs nedeniyle ölen 90 yaşındaki annesine iki gün boyunca sarılı kalarak başında ağladı.

Şanssız kadının damadının kendisine telefonla ulaşamayınca polise haber verdiği, polisin kapıyı kırarak eve girmesi sonrasında yaşlı kadını ölmüş, otizmli oğlunu ise kendisine sarılmış ağlarken bulduğu bildirildi.

Virüsün yaşlı kadının oğluna da geçtiği ve kendisinde yüksek ateş ve nefes alamama sorunu gözlemlendiği bildirilirken, iki gün boyunca aç-susuz annesine sarılı bekleyen adamın Kavala Hastanesi’nin Kovid-19 ünitesinde tedaviye alındığı kaydediliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalfa köyünden Hüseyin Ali Bursa’da koronadan hayatını kaybetti

Aslen Batı Trakya’nın Kalfa köyünden olan ve Bursa’da ticaret hayatını sürdüren Hüseyin Ali adlı genç iş insanı yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu korona oldu

İskeçe (Xanthi) Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu’nun koronavirüse yakalandığı duyuruldu.
Devamını oku...