Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de iki kişi koronadan hayatını kaybetti

Batı Trakya’da koronavirüs vakalarında artış devam ederken, ölüm haberleri de gelmeye devam ediyor.

Son olarak iki acı haber Yassıköy’den (İasmos) geldi.

Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Yassıköy Belediyesi mukimi iki kişinin koronadan hayatını kaybettiğini duyurdu. Yapılan açıklama şöyle:

“Nüfus Müdürlüğümüzün resmi verilerine göre, 93 yaşında – Palazlı ikametli ve 76 yaşında Yassıköy ikametli, 2 belediye mensubumuzu, Covid – 19 vakası olarak kaybettik.

Bir kez daha belediye mensuplarımızı önlemlere uymaya davet ediyor, yaşlılarımız ve risk gruplarında olan vatandaşlarımıza özellikle dikkat edilmesini istirham ediyorum…”

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı hayvan besicileri isyan etti

Gümülcine (Komotini) Hayvan Besicileri Derneği Başkanı Sakis Kusucis, koronavirüsün getirdiği yeni şartlar nediyle hayvan besicilerinin çok zor günler geçirdiğini, kendilerine yardım edilmezse ayakta kalamayacaklarını belirtti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama’da bir hemşire daha koronadan öldü: 59 yaşında

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Drama ilinde, devlet hastanesi çalışanı bir hemşire daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de sokak köpeğine ateş ettiler

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) şehrinde kimliği bilinmeyen kişiler hava tüfeğiyle bir sokak köpeğine ateş ederek yaraladılar.
Devamını oku...