Yunanistan Batı Trakya Haber

Dev maskelerin üretimi durduruldu! Yeni uyanıyorlar!

Dün okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere dağıtılan maskelerin ebatlarında yaşanan skandal sonrası maske üretimi durduruldu.

Maskelerin temin ve dağıtımından sorumlu olan Yunanistan Belediyeler Birliği (KEDE), yaptığı yazılı açıklamayla, maskelerin şekil ve ebatlarıyla ilgili kararın Bakanlık yetkililerince alındığını ve dün yaşanan devasa maske skandalından sonra üretici şirketlere üretimi durdurmaları yönünde direktifte bulunduklarını bildirdi.

Açıklama “Eğitim camiasında Kovid-19’un yayılmasını önlemek amacıyla başlatılmış olan bu girişimi kararlılık ve sorumlulukla sonlandıracağız” ifadeleriyle noktalanıyor.

Hatırlanacağı üzere dün maskelerin dağıtımının ardından gerek Yunanistan genelinde, gerekse Batı Trakya’da, veliler yetkilileri sosyal medya üzerinden eleştiri yağmuruna tutmuşlardı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yoğun bakımlarda entübe edilmiş hasta sayısı 78’e yükseldi

Yunanistan’da koronavirüs Kovid-19’a yakalandıktan sonra durumu ağırlaşınca entübe edilerek yoğun bakım ünitelerine alınan hasta sayısı 78’e yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hemetli Okul Müdürü: Başta Yunan Ordusu olmak üzere bizi unutmayan tüm bağışçılar sağ olsun

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Hemetli (Organi) köyünde yeni eğitim yılı maske ve Yunan Ordusu’nun bölgedeki 4. Kolordusu’nun hediyeleriyle başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türk sınırına Amerika’da kullanılan ses ‘silahları’ getiriyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilindeki Yunan-Türk sınırında Yunan polisi, göçmen-mülteci geçişlerini engellemek için Amerika’da Trump hükümetinin siyah göstericilere karşı kullandığı ses “silahlarıyla” donatıldı.
Devamını oku...