Yunanistan Batı Trakya Haber

Dev maskelerin üretimi durduruldu! Yeni uyanıyorlar!

Dün okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere dağıtılan maskelerin ebatlarında yaşanan skandal sonrası maske üretimi durduruldu.

Maskelerin temin ve dağıtımından sorumlu olan Yunanistan Belediyeler Birliği (KEDE), yaptığı yazılı açıklamayla, maskelerin şekil ve ebatlarıyla ilgili kararın Bakanlık yetkililerince alındığını ve dün yaşanan devasa maske skandalından sonra üretici şirketlere üretimi durdurmaları yönünde direktifte bulunduklarını bildirdi.

Açıklama “Eğitim camiasında Kovid-19’un yayılmasını önlemek amacıyla başlatılmış olan bu girişimi kararlılık ve sorumlulukla sonlandıracağız” ifadeleriyle noktalanıyor.

Hatırlanacağı üzere dün maskelerin dağıtımının ardından gerek Yunanistan genelinde, gerekse Batı Trakya’da, veliler yetkilileri sosyal medya üzerinden eleştiri yağmuruna tutmuşlardı.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34972-okullarda-dagitilan-dev-maskelere-bati-trakyada-tepki-yagdi
About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...