Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan otomotiv şirketi Türkiye’de takdir aldı

Türkiye’nin Bursa şehrinde gerçekleşen “Automotive Meetings” fuarı çerçevesinde Yunan Namco şirketine plaket verilmesi gecikmeli olarak da olsa Yunan medyasına yansıdı ve yankı uyandırdı.

Neredeyse bir yıl önce, 2019 Kasımında verilen ödülü gündemine taşıyan Zougla haber sitesi, Yunanistan’ın kendi girişimcilerine destek vermediğini ve yerli otomotiv şirketlerini kapanmaya ittiğini belirtirken, Türkiye’nin ise bir dönem Yunanistan’da yerli otomotiv sektöründe yer almış şirketlere teşekkür plaketi verdiğini yazdı.

Yunanistan’da şu anda yerli otomotiv sanayii olmamakla birlikte, 1908 yılında Nikos Theologos tarafından ilk Yunan otomobilinin üretildiğini, akabinde Volos’ta Nissan, Siros’ta Enfield E8000 ve Selanik’te (Thessaloniki) Pony gibi firmaların sanayileri olduğu hatırlatılıyor.

Önümüzdeki günlerde Spiros Panopulos’a ait firma tarafından CHAOS Hypercar girişiminin günyüzüne çıkması beklenirken, bu sektörde başka girişimcilerin de yatırım yapmak istediği fakat bürokratik engellere takıldığı vurgulanıyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...