Yunanistan Batı Trakya Haber

OAED’in mevsimlik ekonomik yardımı için başvurular başladı

Yunanistan İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun (OAED) mevsimlik ekonomik yardımı için elektronik başvurular bugün (15 Eylül Salı) başlamış olup, Vatandaşa Hizmet Merkezlerinde (KEP) ise başvurular 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

30 Kasım Pazartesi günü son bulacak olan başvurular, bu yıl ilk defa bu kadar erken başlıyor.

Elektronik başvurular TAXISnet şifreleriyle https://www.gov.gr/ipiresies/ergasia-kai-asphalise/anergia/eidiko-epokhiko-boethema-oaed adresi üzerinden yapılacak.

Öte yandan bu yardımdan faydalanabilecek olanların e-EFKA sigortalısı şu çalışanlar oldukları açıklandı:

İnşaat işçileri, taş ocağı işçileri, kireç işçileri, kiremit işçileri, duvar işçileri, çömlekçiler, ormancılar, tütün işçileri, müzisyenler (ilgili meslek birliği üyesi olmak kaydıyla), ayakkabı tamircileri, gemi yapımcısı ve tamircisi işçiler, kazı ustaları, yol yapımı ustaları, sondaj ustaları, oyuncular, görüntü yönetmeni yardımcıları, sinema ve tiyatro kontrolörleri, tiyatro ve sinema saymanları, maaşlı turizm ve gıda sanayii çalışanları, zımpara işçileri, dans sanatçıları (ilgili meslek birliklerine üye olmak kaydıyla) ve ses ve görüntü teknisyenleri.

Ayrıca 10 Eylül 2019’a kadar söz konusu mesleklerden emeklilik başvurusunda bulunmuş ve 2019’da mesleğini icra eden, emeklilik maaşı 495,75 evroyu geçmeyen emekliler de bu destekten yararlanabilecek.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Yunanistan’a geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun önümüzdeki hafta Yunanistan’da olması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Orestiada’ya üçer yeni polis arabası

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na aktarılan transfer kapsamında Orestiada (Kumçiftliği) ve Dedeağaç (Alexandroupolis) emniyet teşkilatına üçer yeni araç temin edilecek.
Devamını oku...