Yunanistan Batı Trakya Haber

OAED’in mevsimlik ekonomik yardımı için başvurular başladı

Yunanistan İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun (OAED) mevsimlik ekonomik yardımı için elektronik başvurular bugün (15 Eylül Salı) başlamış olup, Vatandaşa Hizmet Merkezlerinde (KEP) ise başvurular 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

30 Kasım Pazartesi günü son bulacak olan başvurular, bu yıl ilk defa bu kadar erken başlıyor.

Elektronik başvurular TAXISnet şifreleriyle https://www.gov.gr/ipiresies/ergasia-kai-asphalise/anergia/eidiko-epokhiko-boethema-oaed adresi üzerinden yapılacak.

Öte yandan bu yardımdan faydalanabilecek olanların e-EFKA sigortalısı şu çalışanlar oldukları açıklandı:

İnşaat işçileri, taş ocağı işçileri, kireç işçileri, kiremit işçileri, duvar işçileri, çömlekçiler, ormancılar, tütün işçileri, müzisyenler (ilgili meslek birliği üyesi olmak kaydıyla), ayakkabı tamircileri, gemi yapımcısı ve tamircisi işçiler, kazı ustaları, yol yapımı ustaları, sondaj ustaları, oyuncular, görüntü yönetmeni yardımcıları, sinema ve tiyatro kontrolörleri, tiyatro ve sinema saymanları, maaşlı turizm ve gıda sanayii çalışanları, zımpara işçileri, dans sanatçıları (ilgili meslek birliklerine üye olmak kaydıyla) ve ses ve görüntü teknisyenleri.

Ayrıca 10 Eylül 2019’a kadar söz konusu mesleklerden emeklilik başvurusunda bulunmuş ve 2019’da mesleğini icra eden, emeklilik maaşı 495,75 evroyu geçmeyen emekliler de bu destekten yararlanabilecek.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...