Yunanistan Batı Trakya Haber

Okullarda dağıtılan dev maskelere Batı Trakya’da tepki yağdı

Yunanistan’da hükümetin, dün okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere dağıttığı maskeler sosyal medyayı ‘salladı’.

Batı Trakya‘da da birçok veli çocuklarına dağıtılan ve yetişkinler için bile çok büyük olan devasa maskeleri sosyal medya hesaplarından paylaşarak hükümete tepki gösterirken, sosyal medyadaki komik ‘memes’ ve ‘caps’ler ise paylaşım rekorları kırdı.

İçişleri Bakanı Takis Theodorikakos bu duruma tepki gösterirken, hükümetin tüm karşı koymalara ve engellere rağmen çok kısa zamanda maskeleri hazırlatıp zamanında öğrencilere dağıttığını belirterek, “Felaket tellalları yine yanıldılar, maskeler rekor zamanda Yunan şirketleri tarafından hazırlanıp okullara yetiştirildi” dedi.

Anamuhalefetteki SYRİZA’nın Basın Sözcüsü Nasos İliopulos ise, “Miçotakis hükümetinin okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere dağıttığı ve paylaşılan resimler sonrası tüm sosyal medyayı kapsayan maske – yüz maskeleri gülünç görünebilirdi aslında, durum ağlanacak halde ve tehlikeli olmasa” dedi.

İliopulos, bu olayın kendi yakınlarına rant sağladıkları yönündeki komplo teorilerine maruz kalan Miçotakis-Kerameos ikilisinin bu teorileri üretenlere verdiği bir fırsat olduğunu söylerken, hükümeti ciddileşmeye ve öğreciler için gerekli maskeleri temin etmeye çağırdı.

Okullarda çocuklara dağıtılan maskeler o kadar büyük ki neredeyse bütün kafayı kaplıyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...