Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da vakalarda düşüş: 180 vaka. Batı Trakya’da 1 tanı

Yunanistan’da son bir gün içerisinde 180 koronavirüs vakası tespit edilirken Batı Trakya’da ise Evros ilinde olmak üzere bir vaka görüldü.

Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu EODY’nin açıklamasına göre Yunanistan’da son 24 saat içerisinde 180 koronavirüs vakası görülürken beş yeni ölümle korona kaynaklı ölü sayısı 310’a yükseldi.

Ülke çapında yoğun bakım ünitelerinde 59 hastanın entübe edilmiş şekilde tedavileri sürüyor. 

Bugün Yunanistan’da  22’si bilinen salgınlarla ilişkili ve 21’i de ülkenin giriş kapılarında yapılan kontroller sonucunda tespit edilen toplam 180 yeni vaka belirlendi. Toplam vaka sayısı 13 bin 420’ye yükselirken koronaya yakalananların yüzde 55,4’ünün erkek olduğu belirlendi.

Entübe edilerek tedavilerine devam edilen 59 vatandaşın yaş ortalaması 70 olurken 12’sinin (% 22,2) kadın, geri kalanı erkek olduğu ve entübe edilen hastaların yüzde 88,9’unun altta yatan bir rahatsızlığı bulunduğu ve/veya 70 yaş üzerinde oldukları vurgulandı.

Son olarak son bir gün içerisinde 5 ölüm gerçekleşirken ülkede toplam  korona kaynaklı ölü sayısı 310’a yükseldi. Ölenlerin 112’si (% 36.7) kadın olurken vefat eden vatandaşların yaş ortalamasının 78 olduğu ve yüzde 96,4’ünün altta yatan bir başka hastalığı ve/veya 70 yaş üstü oldukları kaydedildi.

Yunanistan koronavirüs vakaları coğrafi dağılımı şöyle:

Ülke giriş kapılarında yapılan kontrollerde 21 vaka

Kontrol için gönüllü olarak gelen 2 vaka

Attiki bölgesinde 102 vaka

8 vaka Selanik

4 vaka Imathia

5 vaka Pella

4 vaka Larissa

3 vaka Lesvos

3 vaka Thira

3 vaka Naxos

3 vaka Trikala

2 vaka Grevena

2 vaka Evia

2 vaka Kozani

2 vaka Pieria

2 vaka Halkidiki

1 vaka Arcadia

2 vaka Argolida

1 vaka Arta

1 vaka Achaia

1 vaka Ilia

1 vaka Evros

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yoğun bakımlarda entübe edilmiş hasta sayısı 78’e yükseldi

Yunanistan’da koronavirüs Kovid-19’a yakalandıktan sonra durumu ağırlaşınca entübe edilerek yoğun bakım ünitelerine alınan hasta sayısı 78’e yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hemetli Okul Müdürü: Başta Yunan Ordusu olmak üzere bizi unutmayan tüm bağışçılar sağ olsun

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Hemetli (Organi) köyünde yeni eğitim yılı maske ve Yunan Ordusu’nun bölgedeki 4. Kolordusu’nun hediyeleriyle başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türk sınırına Amerika’da kullanılan ses ‘silahları’ getiriyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilindeki Yunan-Türk sınırında Yunan polisi, göçmen-mülteci geçişlerini engellemek için Amerika’da Trump hükümetinin siyah göstericilere karşı kullandığı ses “silahlarıyla” donatıldı.
Devamını oku...