Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan ve Türkiye NATO karargahında görüşecek

Yunanistan ve Türkiye arasındaki gergin süreç ile ilgili Yunan ve Türk yetkililer NATO karargahında bir araya gelerek müzakerelerde bulunacak.

NATO’nun Brüksel’deki karargahında gerçekleşecek görüşmede Yunanistan ve Türkiye arasında Doğu Akdeniz’de devam eden gergin süreç ele alınacak.

Türk araştırma gemisi Oruç Reis‘in araştırmalarına ara vererek Antalya’ya dönmesi ve NAVTEX yayınlanmaması üzerine Yunan tarafı görüşmeye olumlu karşılık verdi.

Yunanistan Oruç Reis gemisinin bölgeden ayrılmasının olumlu olduğunu açıklarken Türkiye geminin Türk-Yunan geriliminde bir geri adım olmadığını ve sismik geminin bakım ihtiyacı nedeniyle geri döndüğünü açıkladı.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Yunanistan’a geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun önümüzdeki hafta Yunanistan’da olması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Orestiada’ya üçer yeni polis arabası

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na aktarılan transfer kapsamında Orestiada (Kumçiftliği) ve Dedeağaç (Alexandroupolis) emniyet teşkilatına üçer yeni araç temin edilecek.
Devamını oku...