Yunanistan Batı Trakya Haber

Mahkeme ve tapu kadastrolarda korona tedbirleri uzatıldı

Yunanistan genelinde adliye binalarında ve tapu kadastro ofislerinde koronaya karşı korunma önlemleri 31 Ekim tarihine kadar uzatıldı.

Alınan kararla ülke çapında mahkemelerde, tapu kadastro bürolarında koronavirüs Kovid-19’a karşı koruma önlemleri 31 Ekim 2020 tarihine kadar uzatılırken mahkemeler başta olmak üzere söz konusu devlet ofis ve binalarında açık ve kapalı alanlarda maske veya yüz siperi kullanımı zorunluluğu bulunuyor.

Öte yandan Adalet Bakanı Konstantinos Çiaras’ın kararı ile adliye ve tapu kadastro bürolarında işlemleri kolaylaştırmak amacıyla ipotek senedinin kayda alınması veya iptali davalarında süre 31.10.2020 tarihine kadar uzatıldı. Bu sayede mahkemelerin taraflar olmadan rızaya dayalı evrakları yargılama imkanı 31 Ekim 2020’ye kadar uzatıldı.

Yunanistan Adalet Bakanlığı yaptığı duyuruyla 31.12.2020 tarihine kadar süren ara dönemde  ülke çapında mahkemelerin ve savcılarının işleyişine ilişkin koronavirüs nedeniyle yürürlükte olan yeni yönetmeliklerin için geçerli olduğunu vurguladı. 

Koronavirüsün yayılmasını sınırlama önlemleri kapsamında yargı çalışanları dahil adliye binalarında önlem ve çalışma şartlarındaki değişiklikler yıl sonuna kadar devam edecek.

Yunanistan Adalet Bakanlığı yetkilileri yargıda yaşanan gecikmeleri önlemek ve aynı zamanda pandemiye karşı önlem almak amacıyla mahkelemerin ve yargının işleyişinde alınan değişikliklerin her şeyden önce bu yılki adliye sürecinin tamamlanmasını sağlamak amacıyla belirlendiğini belirtiyorlar.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Hastanesi’ne korona testi yapan moleküler analizör geldi

Gümülcine (Komotini) Belediyesi şehirdeki Şişmanoğlu Devlet Hastanesi’ne koronavirüs testleri için kullanılan 60 bin evro değerinde bir moleküler analizör bağışladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan Sağlık Bakanı: Sadece Atina’da 900’ün üzerinde etkin koronalı var

Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, STAR televizyonununa verdiği demecinde, an itibarıyle sadece başkent Atina’da 900’ün üzerinde etkin koronavirüs taşıyıcısı olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da eletrikli scooter trajedisi: 11 yaşında çocuk yaşamını yitirdi

Yunanistan’ın Girit (Kriti) şehrinde 11 yaşında bir çocuk, elektrikli scooter kullanırken geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.
Devamını oku...