Yunanistan Batı Trakya Haber

Amerikan Büyükelçi’den Dedeağaç ve Kavala limanları mesajı

Dedeağaç - Alexandroupoli Limanı

ABD’nin Yunanistan Büyükelçisi Goeffrey Pyatt, Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin iki gözde limanı olan Kavala ve Dedeağaç (Alexandroupoli) limanlarıyla ilgilenen Amerikalı yatırımcılarla görüştü.

Yatırımcılarla yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından da duyuran Pyatt, paylaşımında Kavala ve Dedeağaç limanlarını stratejik limanlar olarak niteledi. Pyatt şu ifadelere yer verdi:

Dedeağaç ve Kavala limanları için teklif sunmak üzere toplanmış olan Blacksummitfg’in muhteşem ekibini tanıdığım için mutluyum. Bu stratejik limanlar enerji, ekonomi ve genel olarak Balkanlar bölgesindeki güvenliğin çıkar merkezinde olup, ABD Uluslararası Finans Departmanı grubun bu girişimini içtenlikle desteklemektedir.”

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/33492-yunanistan-ile-bulgaristan-dedeagac-sivilastirilmis-dogalgaz-terminalinde-ortak-oldu
http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34465-kosova-ve-sirbistan-gazi-dedeagactan-alacak
About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evosmos’ta yine silahlar patladı: Bir kişi yaralandı

Yunanistan’da Selanik’in Evosmos bölgesinde Pazartesi akşamı patlayan silahlar sonrasında 26 yaşında bir adam hastanelik oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis’in oğlu Konstandinos askerden terhis oldu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in vatani görevini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yapan oğlu Konstandinos, askerden terhis oldu.
Devamını oku...