Zehirli Karadul örümceğinin ısırdığı küçük çocuğun babası konuştu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zehirli Karadul örümceğinin ısırdığı küçük çocuğun babası konuştu

Yunanistan‘da son dönemde gündemdeki konulardan biri de zehirli örümcek ısırmaları. Karadul olarak bilinen zehirli örümceğin ısırdığı 10 aylık çocuğun babası konuştu.

Batı Yunanistan’da kaydedilen iki Karadul örümceği ısırığı vakası tedirginlik yarattı.

Zehirli örümceğin Amfilohia bölgesinde ısırdığı 10 aylık çocuğun babası, devlet televizyonu ERT’e o dramatik anları anlattı.

Azınlıkça’nın aktardığına göre, doktorların anında müdahalelerinin çocuğunun hayatını kurtardığını belirten baba, acilen örümcek zehirlemesine karşı gıda verildiğini ve lazım olan ilacın Rio hastanesine ulaşması için Atina-Patra arasında adeta bir kurtuluş köprüsü kurulduğunu söylüyor.

Baba, “Çocuğun acilen yoğun bakıma alınması gerekiyordu, çünkü semptomlar netti. Hatta semptomlar aynı zamanlı 4 ayrı virüssel durumun semptomları olabilirdi. Her şeyi doktoların ellerine bıraktık” diyor.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/31125-yunanistanda-10-aylik-bebek-orumcek-isirmasi-sonrasi-hastanelik-oldu

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...