Yunanistan Batı Trakya Haber

Zümbül Mahalle’ye cami ne zaman inşa edilecek?

Zümbül Mahalle’ye cami inşaatı için Yunanistan Eğitim ve Dinişleri Bakanlığı’nın izin verdiği açıklandı. Ancak izin inşaat veya ibadethane çalışma izni değil.

İskeçe’nin Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Zümbül Mahalle’deki cami heyetinin talebi sonrası verilen izin, Zümbül Mahalle’de bir arsa üzerine 214 kişinin ibadet edebileceği kapasitede 139,01 metrekarelik bir ibadethane inşasını öngörüyor.

Dinişleri Bakanlığı kaynakları, cami inşaatı için verilen iznin inşaat öncesi aşamadaki izin olduğunu ve bu iznin hiçbir şekilde inşaat izni ve ibadethane çalışma izni olmadığını dile getiriyor.

Sadece bakanlığın, belirtilen amaç için bina inşasına izin verdiği ve verilen iznin aslında gerekli yasal şartlar yerine getirilmediği sürece inşaat ve çalışma izni konusunda yetkili daireyi hiçbir şekilde bağlamadığı belirtiliyor.

 Zümbül Mahalle’de camii için inşaat ve çalışma izni ise henüz alınmış değil.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dağlık bölgesinde tarla ve bahçe soyan hırsız yakalandı

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinin dağlık kolunda bahçe ve tarlalardan tarım malzemeleri, sulama araçları, mobilya ve soba çalan hırsız yakayı ele verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da öğretmenler değerlendirmeden geçecek: Yasa Meclis’e geliyor

Yunanistan Milli Eğitim Bakanı Niki Kerameos, Meclis’e getirmeye hazırladığı yeni yasal düzenlemenin taslağını diğer partilerin Eğitim Komisyonu liderlerine de gönderdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tepki gösterdi: Halkımız cebinden para ödeyerek hastalarını taşıyor

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran Yunan Parlamentosu’na sunduğu soru önergesiyle bölgede yaşanan ambulans sıkıntısına dikkat çekti.
Devamını oku...