Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarım Bakanı: 2021 yılında farklı bir ELGA olacak

ND Hükümeti Tarım Bakanı Makis Voridis

Yunanistan Tarım Bakanı Makis Voridis Yunan Parlamentosu’nun üretim ve ticaret komisyonunda yaptığı konuşmada Devlet Tarım Tazminatları Kurumu ELGA ile ilgili planladıkları değişikliklere değindi.

ELGA’nın üretim sektörünün sorunsuz işleyişindeki önemli rolüne ve yeniden yapılandırılması gerekliliğine vurgu yapan Voridis, bu doğrultuda karma komisyon kurulduğunu söyledi.

Komisyonun, özel sigorta sektörü ve ELGA arasında işbirliği potansiyelini inceleyeceği ve sigortalılara daha fazla, daha adil ve daha iyi hizmetler sunabilecek bir sigorta ürününün geliştirilmesini hedeflediğini ifade etti.

“Bu hiçbir şekilde ELGA’nın özelleştirilmesi değildir” diyen Voridis “üretimdeki zararların özel sigorta sektörünün de dahil olmasıyla her zaman üreticiler lehine karşılanmasını hedefleyen bir girişimdir” dedi.

ELGA’nın teknoloji kullanımıyla modernleştirilmesi gerekliliğinin altını çizen Tarım Bakanı, zarar tespitini daha hızlı yapacak ve dolayısıyla tazminatların daha hızlı ödenmesini sağlayacak bir dijital zarar tespit sistemi geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

ELGA’nın 2021 yılının ilk yarısında dijital döneme geçmeye başlayacağını da dile getirdi.