Samsung Trakya'da kendi telefon fabrikasını kuruyor - Azınlıkça
Yaşam

Samsung Trakya’da kendi telefon fabrikasını kuruyor

Türkiye’de Sunny markasının da sahibi olan Atmaca Elektronik’in fabrikasında telefon ve televizyon üretimi yapan Samsung şirketi Trakya’da kendi fabrikasını kurup üretim yapacak. 

Atmaca Elektronik’in fabrikasında akıllı telefon üreten Samsung, üretimi bundan böyle Trakya’da Tekirdağ sanayi bölgesinde kuracağı yeni fabrikada devam edecek.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung, Türkiye’de uzun bir süredir üretim yapıyor. Güney Koreli şirket, Türkiye’deki üretimini, Sunny markasının da sahibi olan Atmaca Elektronik’in tesislerinde gerçekleştiriyordu. Türkiye’de satışa çıkan ilk modelleri A02S ve A01 olmuştu. Samsung Türkiye, yeni fabrikasına geçiş yaptı.

Samsung, eylül ayının başından itibaren Atmaca Elektronik’in tesislerindeki üretimini bıraktı ve Tekirdağ’da kurduğu yeni fabrikasına geçiş yaptı.

Samsung, Tekirdağ Çerkezköy’de, Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi sınırlarında bulunan 15 bin metrekarelik alana yeni üretim tesisini kurdu. Samsung’dadan yapılan açıklamada, Tekirdağ’da inşâ edilen yeni fabrika 500 kişiye iş imkânı sağlandığı ifade edildi.

Dünyaca ünlü markanın Tekirdağ fabrikasında amiral gemisi modellerinden çok, Galaxy A serisi gibi orta seviye modeller üretecek.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Trakya'da yer altı sularının yüzde 85'i tükenmiş durumda

Batı Trakya genelinde tarla sulamalarında kullanılan yer altı sularında durum nedir bilinmezken Türkiye’deki Doğu Trakya bölgesinde yer altı sularının yüzde seksen beş azaldığı ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Şarköy'deki deprem Batı Trakya'da da hissedildi

Türkiye’de Tekirdağ Şarköy’de meydana gelen deprem Batı Trakya’da da hissedildi.
Devamını oku...