Patron değişiklik istiyor: Skype elveda edebilir | Azınlıkça
Yaşam

Patron değişiklik istiyor: Skype elveda edebilir

Tüm dünyada telekonferans alanında önemli bir paya sahip olan Skype uygulamasında sona gelebiliriz.

Dünya teknoloji devlerinden Microsoft, yeni işletim sistemini duyurmaya hazırlanırken Skype’ın fişini de çekilebilir.

Windows 11 etkinliğinde duyurulan Microsoft Team entegrasyonu, Skype’ın fişini çekebilir. Yılların eskitemediği iletişim programı, yakın gelecekte tarihe karışabilir.

Windows 10’da yüklü gelen ve yıllar önce MSN’in yerini alan Skype, tarihe karışabilir. Son Windows etkinliğinde Windows 11 ile yüklü geleceği tanıtılan Microsoft Teams uygulaması, Skype’ın yerini alacak gibi görünüyor.

Özellikle 2000’li yılların başında oldukça popüler olan MSN’in yerini alan Skype web, 17 yıl önce kullanılmaya başlanmıştı. Fakat son zamanlarda internet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapılabilen uygulamalar çoğalınca Skype iyice unutulmaya başlamıştı.

Bugünkü Microsoft etkinliğinde özellikle vurgulanan özelliklerden biri Microsoft Teams’in Windows 11 ile olan entegrasyonu oldu. Skype ile Windows 10’un entegrasyonu da yine aynı şekilde tanıtılmıştı. Bu da akıllara “Acaba Microsoft Teams Skype’ın yerini mi alacak?” sorusunu getiriyor. Bu konuda henüz resmî bir açıklama olmamasına rağmen, çoğu insan bugünkü tanıtımdan sonra Skype’ın devrinin kapandığını düşünüyor.

Microsoft’un açıklamasına göre Microsoft Teams uygulaması Windows 11 ile kurulu gelecek ve tam senkronize bir şekilde çalışacak. Ancak Skype uygulamasını kullanmak isteyenler de uygulamayı yeni Microsoft mağazasından indirebilecek.

Özellikle Skype uygulamasını iş amaçlı kullananlar için tasarlanan Skype for Business, Microsoft Teams’in çıkışı ile unutulan bir uygulama olmuştu. İleriki dönemlerde Windows 11’in çıkışı ile Skype for Business ve Skype uygulamalarının tamamen fişinin çekileceği haberlerini duyabiliriz.

Bununla birlikte bu yıl başında ortaya çıkan Skype Meet Now sistemi, Microsoft’un Skype’ı sevdirmek için son hamlesiydi. İleriki dönemlerde Microsoft Teams için benzer bir uygulama tanıtabilir.

Bakalım sevilen Skype uygulamasının geleceği ne olacak.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan iç çamaşırlarıyla belediye meclis toplantısına katılan azayı konuşuyor

Yunanistan’da Korinthos Belediyesi’nin telekonferans aracılığıyla gerçekleşen meclis toplantısına iç çamaşırlarıyla katılan Yorgos Pietris, gündem konusu oldu.
Devamını oku...
Yaşam

Bill Gates: 2022 sonunda toparlanmış olacağız

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates küresel salgınlara karşı çalışmalarıyla biliniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Delta mutasyonu Yunanistan ve Avrupa için neden ‘kırmızı alarm’?

Worth reading...