Yaşam

Ölünce bedenini aslanlara yem verme isteği kabul edilmedi

İngiliz komedyen, aktör, film yapımcısı ve yayıncı Ricky Gervais

Londra Hayvanat Bahçesi ünlü oyuncu Ricky Gervais tarafından yapılan ölünce bedenini aslanlara yem olarak verilmesi isteğini kabul etmedi.

Öldükten sonra bilimsel çalışmalar için bedenini bağışlayan veya cesedinin yakılması gibi isteklerde bulunanları biliyoruz. Ancak aslanlara yem olmak isteyen hiç olmamıştı.

Ölünce bedenini aslanların yemesini istediğini açıklayan  İngiliz komedyen, aktör, film yapımcısı ve yayıncı Ricky Gervais’e cevap geldi.

Ünlü oyuncu Ricky Gervais, Conan talk show’una katılmış ve ölünce bedeninle ne yapılsın sorusuna ilginç bir yanıt vermişti.

Son olarak ‘After Life‘ dizisiyle övgü alan oyuncu, ölünce Londra Hayvanat Bahçesi’nin aslanlarına yem olmak istediğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Hayvanlardan her şeyi alıyoruz, ormanları yok ediyoruz, hareket eden her şeyi yiyoruz. Ama biz hiç yem olmuyoruz. Her şeyi kendimiz için yapıyoruz. Bu hayvanlara bir şeyler vermek için bir fırsat olabilir.”

Öte yandan hayvanat bahçesi bu ‘nazik’ teklifi reddetti. Yönetici Kathryn England, Gervais’in aslanlar için fazla “kıkırdaklı” olabileceğini söyledi.

Karantina nedeniyle finansal olarak zor durumda olduklarını belirten England, Gervais’e yem olmak yerine nakit bağış yapmasını önerdi.

Gervais hayvan hakları savunucusu ünlülerden, sosyal medya hesaplarından sık sık bu konuda paylaşım yapmayı sürdürüyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Londra Belediye Başkanı salgının kontrolden çıktığını söyledi

İngiltere koronavirüs salgınında en zor dönemlerden birini yaşıyor. Londra Belediye Başkanı salgının kontrolden çıktığını söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İngiltere’de başarılı bir Batı Trakyalı genç kadın: Eda Molla Hüseyin

Aslen Batı Trakya’nın Gümülcine şehrinden olan Eda Molla Hüseyin dünya genelinde 96 ülkede bulunan “Religions for Peace Birleşmiş Krallık”ın (RfPUK) Londra merkezinde Gençlik Kolu koordinatörü olarak görev yapacak.
Devamını oku...