Elektrikli raketle sinek öldürmeye kalktı evini havaya uçurdu | Azınlıkça
Yaşam

Elektrikli raketle sinek öldürmeye kalktı evini havaya uçurdu

Seksen yaşındaki bir Fransız evindeki kara sineği elektrikli raketle öldürmeye çalışırken ocaktaki gaz sızıntısı nedeniyle ölümden döndü.

Sinek avlamak için üretilen elektrikli raketle evinde karasinek avına çıkan 80 yaşındaki Fransız vatandaşı mutfakta hazin sonla karşılaştı. Sinek kovalarken raketteki elektrik ile gaz sızıntısı temas edince mutfakta bir anda patlama meydana geldi.

Fransa’nın Dordogne bölgesinde yaşanan patlaması sonrası hem mutfağı ve hem de çatısı maddi zarar görürken ölen ya da yaralanan olmadı.

80 yaşındaki yaşlı adamın raketin elektriğiyle meydana gelen patlama sonrası sağlık durumu iyi ancak birkaç günü dışarıda geçirmesi gerekecek. Evinin dışına çadır kuran yaşlı adam tamiratın bitmesini bekliyor. 

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Fransa’da 12 yaş üzeri çocuklar için aşı kararı

Yunanistan’da 12 yaş üzeri çocuklar için koronavirüs aşısı platformunun cuma günü açılması beklenirken 12 yaş üzeri için bir onay da Fransa’dan geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Fransa İçişleri Bakanı 2 imamı vaazları nedeniyle görevden aldı

Fransa’da camilerde görev yapan iki imam, “kadınları aşağılayan, kadın düşmanlığı ve cinsiyet ayrımcılığı” yönünde vaaz verdikleri gerekçesiyle Fransız İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in emriyle görevden alındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan 18 Rafale savaş uçağının ilkini teslim aldı

Yunanistan’ın Fransa’dan satın aldığı 18 Rafale savaş uçağının ilki, 21 Temmuz Çarşamba günü Güney Fransa’daki bir törenle teslim edildi.
Devamını oku...