Yaşam

Amerikan ordusu uzaylıların peşine düştü: ‘UFO’ gözlem birimi kurdu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ordusu bünyesinde faaliyet gösterecek UFO gözlem biriminin resmen kurulduğu açıklandı.

Pentagon’un açıklamalarına göre UFO gözlem birimin öncelikli amacı Amerikan hava sahasını casusluk faaliyetlerine karşı korumak.

Uzaylılara göz açtırmak istemeyen ABD Savunma Bakanlığı resmi olarak UFO gözlem birimi kurdu.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Susan Gough, resmi adı “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu” olan birimin başlıca görevinin, tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını daha iyi anlamak olduğunu söyledi.

Yetkililer ABD ordusunun kullandığı “tanımlanamayan fenomen” şeklinde adlandırılan objelerin uçan daireler ya da uzaylılar değil, casusluk faaliyeti için kullanılan insansız hava aracı (İHA) ve benzeri yeni teknolojiler olduğunu öne sürüyorlar.

ABD Donanmasına bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu, gökyüzünde tanımlanamayan cisimleri bulmak, analiz etmek ve bunları bir katalog haline getirmekten sorumlu olacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Amerikan Senatosu’nun talep etmesi üzerine, UFO gözlem biriminin varlığı ortaya çıkmıştı. 

Bugüne kadar gizli şekilde faaliyetlerini sürdüren söz konusu ekip artık Pentagon’a bağlı olarak resmi statüde faaliyetlerine devam edecek ve Amerikan Kongresi tarafından denetlenebilecek.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

İşte Dünya dışında yaşam ihtimali en yüksek gezegenler

Uzayda canlıların olup olmadığı konusu her zaman tartışma konusudur. Bilim insanları şartların uygun olduğu her gök cisminde yaşam ihtimali olacağını söylüyorlar.
Devamını oku...
Yaşam

Japon Ordusu’ndan UFO takip talimatı

UFO’ları takip etme kararı alan ülkelerin sayısı son dönemde artıyor. ABD’nin ardından şimdi de Japonya’nın UFO’ları takip edeceği açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya semalarındaki ‘gizemli’ cisimler neydi?

Batı Trakya’da pazar gecesi gökyüzünde parıltılı cisimleri gören vatandaşlar o anları ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına sarıldı.
Devamını oku...