Yüze asla sürülmemesi gereken 8 şey! - Azınlıkça
Yaşam

Yüze asla sürülmemesi gereken 8 şey!

Birçok maskenin içinde yer alan, cildimize iyi geldiği bilinen ürünlerin aslında cildimize zarar verdiğini biliyor muydunuz?

İşte yüzümüzle asla temas etmemesi gereken 8 ürün.

Limon:
İçindeki ph değeri limonun ciltle temas ettiğinde, cildin doğal dengesini bozmasına sebep oluyor. Bu sebeple cildi, limondan uzak tutmak gerek.

Mayonez:
Yağlı ve yoğun bir tabakaya sahip olan mayonez, gözenekleri tıkayarak sivilcelenmeye neden oluyor.

Yumurta:
İçinde kolayca bakteri ürediği ve ciltte ciddi bir gerginlik yarattığı için yumurta da cildimizin dengesini bozan ürünler arasında.

Alkol:
Cildimizi güzelleştirdiğini sandığımız birçok ürünün içinde alkol bulunur. Aslında alkol, cildi kurutan ve çatlamasına sebep olan bir ürün olmakla birlikte uzak durulması gereken ürünlerin en başında yer alıyor.

Vücut Losyonu:
Vücudumuz ile yüzümüz farklı deri tiplerine sahip. Bu nedenle vücudumuz için üretilen ürünleri yüzümüze sürmek en çok yapılan hatalardan birisi. Vücut losyonunu yüzünüze sürmek yerine kendinize bir yüz nemlendiricisi satın alırsanız daha iyi olur.

Diş macunu:
İçerdiği alkol, parfüm, nane gibi maddelerle cilte lekelenme ve sivilcelenme sorunlarına sebep olur.

Kabartma Tozu:
Cildimizin ph değerinden oldukça farklı olan kabartma tozu her ne kadar her maskede kullanılsa da cildimize zarar veren bir ürün.

Saç Spreyi:
Cilde asla değdirilmemesi gereken bir diğer ürün de saç spreyleri. İçindeki alkol ve katkı maddeleri güzelliğin en büyük düşmanı. Cildinizi lekelerden korumak ve sağlıklı bir cilt sahibi olmak isterseniz, saç spreyinden uzak durun.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da okullara maske geri mi dönüyor?

Yunanistan’da Sağlık Bakanlığı kaynakları, maskenin okullarda yeniden zorunlu olacağıyla ilgili son dönemde ortalıkta dolaşan senaryoları kategorik olarak yalanladı.
Devamını oku...
Yaşam

Yüzünüze krem sürerken bunlara mutlaka dikkat edin

İşte yüzünüze krem sürerken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar:
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan açıkladı: Gerekirse maske zorunluluğu genişletilecek

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, maske zorunluluğuyla ilgili bir genişletme gerekirse bunu inceleyeceklerini belirtti.
Devamını oku...