Gümülcine Hukuk Fakültesi İşgal Altında: Sınavlar İnternetten Yapılacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Hukuk Fakültesi İşgal Altında: Sınavlar İnternetten Yapılacak

Gümülcine Hukuk Fakültesi, hükümetin özel üniversitelere izin verilecek olması ve devlet üniversiteleri ile eşdeğer derecelendirme politikasını protesto etmeleri nedeniyle öğrencilerin işgali altına girdi.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Trakya Dimokritos Üniversitesi Dekanı Profesör Mihalis Hrisomallis’in duyurusuna göre, 5 Şubat Pazartesi sabahı başlayan işgal, Gümülcine Hukuk Fakültesi’nin sınav programını etkilemiş durumda.

Öğrenciler Tepkili

Öğrenciler, hükümetin özel üniversiteleri devlet üniversiteleriyle eşdeğer olarak tanıma kararına tepki gösteriyorlar. Protesto amacıyla fakülte binasını işgal eden öğrenciler, eğitimdeki bu değişiklikleri reddediyorlar.

Dekanın Acil Durum Bildirisi

Dekan Mihalis Hrisomallis, Şubat sınav döneminin geri kalanının askıya alındığını ve internet üzerinden sınav yapılması için gerekli prosedürlerin başlatılacağını duyurdu. Bu adım, işgal nedeniyle fakültede yüz yüze sınavların yapılamaması üzerine alındı.

Trakya Dimokritos Üniversitesi Rektörlüğü, işgal altındaki bölümlerde öğrencilere uzaktan sınav imkanı sunma kararı aldı.

ND Üniversite Örgütü İşgale Karşı

İktidardaki Yeni Demokrasi PArtisi’ne (ND) bağlı öğrenci grupları DAP-NDFK ve Bağımsız Hukuk Fakültesi grubu, işgali desteklemediklerini açıkladılar.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi ‘Matematik Her Yerde’ Festivalinde Göz Doldurdu

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi, 17-18 Nisan tarihlerinde Yunanistan Bilim ve Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen 4. Çevrim İçi Öğrenci Matematik Festivali’ne katılarak, matematiğin günlük hayatta ne kadar önemli olduğunu vurguladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Belediye Otoparkında Ücretlere Zam Geldi

Gümülcine Belediyesi’ne ait olan ve ihaleyle işletimi özel şirkete devredilen otoparkta ücretlere zam geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Karnaval Geçit Töreni Bu Akşam!

Gümülcine kenti bu akşam düzenlenecek Gümülcine Karnavalı Geçit Töreni ile renklerin, müziğin ve eğlencenin başkenti olmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...