Gümülcine Hukuk Fakültesi İşgal Altında: Sınavlar İnternetten Yapılacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Hukuk Fakültesi İşgal Altında: Sınavlar İnternetten Yapılacak

Gümülcine Hukuk Fakültesi, hükümetin özel üniversitelere izin verilecek olması ve devlet üniversiteleri ile eşdeğer derecelendirme politikasını protesto etmeleri nedeniyle öğrencilerin işgali altına girdi.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Trakya Dimokritos Üniversitesi Dekanı Profesör Mihalis Hrisomallis’in duyurusuna göre, 5 Şubat Pazartesi sabahı başlayan işgal, Gümülcine Hukuk Fakültesi’nin sınav programını etkilemiş durumda.

Öğrenciler Tepkili

Öğrenciler, hükümetin özel üniversiteleri devlet üniversiteleriyle eşdeğer olarak tanıma kararına tepki gösteriyorlar. Protesto amacıyla fakülte binasını işgal eden öğrenciler, eğitimdeki bu değişiklikleri reddediyorlar.

Dekanın Acil Durum Bildirisi

Dekan Mihalis Hrisomallis, Şubat sınav döneminin geri kalanının askıya alındığını ve internet üzerinden sınav yapılması için gerekli prosedürlerin başlatılacağını duyurdu. Bu adım, işgal nedeniyle fakültede yüz yüze sınavların yapılamaması üzerine alındı.

Trakya Dimokritos Üniversitesi Rektörlüğü, işgal altındaki bölümlerde öğrencilere uzaktan sınav imkanı sunma kararı aldı.

ND Üniversite Örgütü İşgale Karşı

İktidardaki Yeni Demokrasi PArtisi’ne (ND) bağlı öğrenci grupları DAP-NDFK ve Bağımsız Hukuk Fakültesi grubu, işgali desteklemediklerini açıkladılar.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Devlet Hastanesi'nde Akşam Ameliyatları Olacak Mı?

Gümülcine Hastanesi’ndeki bekleme süreleri uzmanlık alanına göre değişiklik gösteriyor. Hastane çalışanları, öğleden sonra ameliyatlarının yapılabilmesi için yeterli oda ve eğitimli personele ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Egnatia Otobanı'nda Trajik Kaza: 56 Yaşındaki Sürücü Hayatını Kaybetti

Egnatia Otobanı’nın İskeçe – Gümülcine yol kesiminde, Yassıköy sapağı civarında, 22 Şubat Çarşamba gecesi geç saatlerde meydana gelen feci bir trafik kazası, bir aileyi yasa boğdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcineli Çiftçiler Atina Yolcusu

Gümülcineli çiftçiler, tarım sektöründe yaşanan sıkıntılar ve taleplerini dile getirmek üzere Atina’ya doğru yola çıkıyor.
Devamını oku...