Konitsa'da Ayılar Otobanda Kurşunlanarak Öldürüldü - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Konitsa’da Ayılar Otobanda Kurşunlanarak Öldürüldü

Yunanistan‘ın Koniça bölgesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler silahla iki ayıyı vurarak öldürdü.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Epirus bölgesindeki Koniça yakınlarında, Yanya – Kozani karayolunun 106. kilometresinde, Plagia Koniça ve Eptahori Kastoria arasında yaşanan trajik olay, doğa ve hayvan hakları savunucularını derinden üzdü. Kimliği belirsiz kişiler tarafından iki ayı, vurularak öldürüldü.

Epiruspost.gr web sitesinden edinilen bilgilere göre, talihsiz hayvanlar aldıkları kurşun yaraları ile bulundu. Bu üzücü olay, Kastoria’dan Eptahori’ye seyahat eden bir vatandaş tarafından fark edildi ve polis derhal olay yerine çağrıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Plagia Topluluğu Başkanı Yannis Papadimitriou, epiruspost.gr’ye yaptığı açıklamada, “Bu, hepimizin kınadığı korkunç bir eylemdir” dedi ve ekledi: “Yaban hayatı popülasyonunun son yıllarda arttığını gözlemliyoruz. Bu, tüm toplumu ilgilendiren ve dikkat gerektiren bir durum.”

Papadimitriou, özellikle yiyecek bulmanın zor olduğu zamanlarda ayılar ve kurtlar için organize hareket edilmesinin önemine dikkat çekti. Bu durumun hem Orman Daireleri hem de ekoloji örgütleri tarafından ele alınması gerektiğini vurguladı.

Papadimitriou, “Bizler köylerde yaşıyoruz ve vahşi hayvanların varlığına aşinayız. Onlara saygı duyuyoruz ve herkesin yapması gereken de bu. Bu tür olaylar üzücü ve kesinlikle kınanması gereken olaylardır,” şeklinde konuştu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan-Türkiye Sınır Kapılarında Geçişler Duracak! Greve Bağlı Geçiş Kısıtlamaları

Yunanistan’ı Türkiye’ye bağlayan kara sınır kapılarından Kipi ve Kastanies’de, Yunanistan Gümrük Memurları Federasyonu’nun çağrısı üzerine başlatılan grev, iki ülke arasındaki geçişleri doğrudan etkileyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Saatler Değişiyor! Yaz Saati Geldi

Yunanistan, 30 Mart Cumartesi’yi 31 Mart Pazar’a bağlayan gece, yaz saati uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Biden: ABD Ve Yunanistan Arasındaki İttifak Her Zamankinden Daha Güçlü

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Bağımsızlık Günü dolayısıyla yayımladığı bir mesajda, ABD ve Yunanistan arasındaki ittifakın her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti.
Devamını oku...