Yunanistan'da Hava Durumu: Hafta Sonu Rüzgar, Yağmur ve Kar Bekleniyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Hava Durumu: Hafta Sonu Rüzgar, Yağmur ve Kar Bekleniyor

Yunanistan‘ı etkisi altına alacak soğuk hava dalgası, hafta sonu boyunca sert kuzey rüzgarları, yağmur ve yer yer kar yağışı getiriyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Meteo.gr tarafından yapılan son hava durumu tahminlere göre, Cuma gününden itibaren sıcaklıklar düşecek ve hava koşulları önemli ölçüde bozulacak.

Cuma günü batı bölgelerinde ve akşam saatlerinde kuzeyde yerel yağmurlar başlayacak. Akşam saatlerine doğru kuzey dağlık bölgelerinde kar yağışı bekleniyor. Denizlerde rüzgarların güçleneceği ve özellikle İyonya Adaları ile Epir’de yağmur olasılığının artacağı belirtiliyor.

Cuma akşamından Cumartesi gününe geçişte, Batı Yunanistan‘ın çeşitli bölgelerinde yağmur, Kuzey Yunanistan’da ise bulutlanma artacak. Alçak bölgelerde yağmur, dağlık alanlarda ise zaman zaman kar yağışı görülecektir. Doğu Makedonya ve Batı Trakya‘da ise Cumartesi günü gök gürültülü fırtınalar bekleniyor.

Sıcaklık değerleri Batı Makedonya’da 2 ila 17°C, Kuzey Yunanistan‘ın diğer bölgelerinde 3 ila 20°C, Epir’de 5 ila 21°C, Teselya’da 5 ila 22-23°C, anakaranın geri kalanında 7 ila 21-22°C, İyonya adalarında 10 ila 20-21°C ve Orta, Kuzey ve Doğu Ege adalarında 8 ila 20-21°C arasında değişecek. Kiklad, Girit ve Onikiada adalarında ise 11 ila 22-23°C sıcaklıklar öngörülüyor.

Ege’de rüzgarlar güneybatı yönlerden 4-5, yer yer 6 kuvvetinde esecek. İyon Denizi’nde ise rüzgarlar öğleden sonra kuzeybatıya dönerek 6-7 kuvvetine kadar şiddetlenecek.

Attika’da az bulutlu ve güneşli bir hava bekleniyor. Rüzgarlar güneybatıdan 3-4 kuvvetinde esecek ve sıcaklık 13 ila 21°C arasında değişecek.

Selanik’te ise Cumartesi gününe doğru yoğunlaşacak bulutlar ve gece saatlerinde sağanak yağışlar öngörülüyor. Rüzgarlar güneyden 3-4, akşam saatlerinde ise 4-5 kuvvetinde kuzeybatıya dönecek. Sıcaklık 10 ila 19°C arasında olacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...