Varufakis’e saldırı: Gözaltına alınan ikinci genç de serbest bırakıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Varufakis’e saldırı: Gözaltına alınan ikinci genç de serbest bırakıldı

Yunanistan’da eski Maliye Bakanı ve MeRA25 partisi lideri Yanis Varufakis’e saldırıdan tutuklanan 19 yaşındaki genç ifade verdi ve müfettiş ve savcının mutabakatı ile serbest bırakıldı.

19 yaşındaki genç, geçen Cuma gecesi Eksarhia’da MeRA25 lideri Yiannis Varoufakis’e yönelik saldırıyla ilgili suçunu kabul ettikten sonra, ayda bir kez polis karakoluna zorunlu olarak gelme şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırı olayına karışarak polis tarafından gözaltına alınan 17 yaşındaki zanlıdan sonra, ikinci gözaltına alınan 19 yaşındaki zanlının ifadesinden önce, Varufakis de adliyeye ifade vermiş ve davacı olmayacağını belirtmişti.

Varufakis, soruşturma ofisi çıkışında, geçen Cuma gecesi Eksarhia’daki bir restoranın önünde kendisine saldıranların, dolayısıyla iki sanığın da yüzlerini tanımadığını, ancak kendisine yumruk atan kişiyi tanıyabileceğini ifade etti.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü şarkıcı Vasilis Karras belediye seçimlerinde aday oluyor

Yunanistan’ın sevilen şarkıcılarından Vasilis Karras’ın en büyük aşkı şarkı söylemek olabilir, ama görünen o ki toplumsal meselelerle de ilgilenmek istiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos Türkiye yolcusu

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos, Türkiye’ye gitmek üzere. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından davet edilen Panayotopulos, Salı günü depremlerden zarar gören Hatay’ı ziyaret edecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...