16 Mart Perşembe günü okullar kapalı olacak: Grev var - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

16 Mart Perşembe günü okullar kapalı olacak: Grev var

Yunanistan Ortaöğrenim Eğitimcileri Federasyonu (OLME), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (ADEDY) grev çağrısına destek verdi.

Yayınladığı açıklamada, OLME, 16 Mart Perşembe günü tüm üyelerini ‘özelleştirmelere karşı’ ve ‘Tempi faciasının gerçek sorumlularının cezalandırılması’ talebiyle greve davet etti.

OLME, protesto eylemlerine katılacak olan öğrenci, eğitimci ve emekçileri selamlarken, ‘Tempi’deki suç unutulmayacak’ vurgusu yaptı.

‘Sessiz kalmaya hakkımız yok ve tabii ki de kalmayacağız. Tam tersine sokaklara döküldüğümüz ilk andan itibaren ilkesel olarak suçlularını yaptıklarının cezasını çekmesi ve bir daha böyle bir trajediyi önlemek için mücadele ediyoruz’ denilen açıklamada, tüm üyeler meydanlara davet ediliyor.

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) şehrinde protesto gösterileri saat 12:00’de şehir meydanında gerçekleşecek.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü şarkıcı Vasilis Karras belediye seçimlerinde aday oluyor

Yunanistan’ın sevilen şarkıcılarından Vasilis Karras’ın en büyük aşkı şarkı söylemek olabilir, ama görünen o ki toplumsal meselelerle de ilgilenmek istiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos Türkiye yolcusu

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos, Türkiye’ye gitmek üzere. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından davet edilen Panayotopulos, Salı günü depremlerden zarar gören Hatay’ı ziyaret edecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...