Maronya – Şapçı Belediyesi’den Türkiye’deki depremzedelere yardım - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya – Şapçı Belediyesi’den Türkiye’deki depremzedelere yardım

Batı Trakya’nın Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi’nden bir heyet, 13 Mart Pazartesi günü, toplanan insani yardım malzemelerini Türkiye’nin İpsala kentindeki tasnif merkezine teslim etti.

Maronya-Şapçı Belediyesi, yıkıcı depremlerle ağır şekilde sınanan Türk halkına destek olmak amacıyla Şapçı, Kuşlanlı (Ksilagani) ve Yahyabeyli’de (Amaranta) temel ihtiyaç malzemeleri topladı.

Vatandaşların çağrıya yanıt vermesi sayesinde Belediye araçlarıyla taşınan uzun ömürlü gıda, giysi, battaniye, nevresim vb. malzemeler, Belediye Başkanı Dinos Haritopulos öncülüğündeki heyetçe İpsala’ya teslim edildi.

Dinos Haritopoulos, Belediye vatandaşlarına gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederek, malzemelerin depremzedelere yardım etmesini diledi.

Haritopulos, ‘Türkiye halkına verilen destek pratik, kalıcı ve somuttur’ ifadelerini kullandı.

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve İpsalos Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal da yardım için Yunan halkına ve Maronya-Şapçı sakinlerine teşekkürlerini ilettiler.

Yardımlar, 13 Mart Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın da katılımıyla Şapçı’dan gönderildi.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Gümrüğü’nde araçlar açık artırmaya çıkıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Gümrüğü’nde 5 Nisan Çarşamba günü saat 10:00’da bireysel otomobiller ve Ömrünü Tamamlamış Araçların (ÖTA) satışı için açık artırma gerçekleşecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine sokaklarında kılıçlarla geziyorlardı, tutuklandılar

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından iki Yunan vatandaşı tutuklandı.
Devamını oku...