Maronya – Şapçı Belediyesi’den Türkiye’deki depremzedelere yardım - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya – Şapçı Belediyesi’den Türkiye’deki depremzedelere yardım

Batı Trakya’nın Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi’nden bir heyet, 13 Mart Pazartesi günü, toplanan insani yardım malzemelerini Türkiye’nin İpsala kentindeki tasnif merkezine teslim etti.

Maronya-Şapçı Belediyesi, yıkıcı depremlerle ağır şekilde sınanan Türk halkına destek olmak amacıyla Şapçı, Kuşlanlı (Ksilagani) ve Yahyabeyli’de (Amaranta) temel ihtiyaç malzemeleri topladı.

Vatandaşların çağrıya yanıt vermesi sayesinde Belediye araçlarıyla taşınan uzun ömürlü gıda, giysi, battaniye, nevresim vb. malzemeler, Belediye Başkanı Dinos Haritopulos öncülüğündeki heyetçe İpsala’ya teslim edildi.

Dinos Haritopoulos, Belediye vatandaşlarına gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederek, malzemelerin depremzedelere yardım etmesini diledi.

Haritopulos, ‘Türkiye halkına verilen destek pratik, kalıcı ve somuttur’ ifadelerini kullandı.

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve İpsalos Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal da yardım için Yunan halkına ve Maronya-Şapçı sakinlerine teşekkürlerini ilettiler.

Yardımlar, 13 Mart Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın da katılımıyla Şapçı’dan gönderildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros'taki Yunan Radyo İstasyonu Sahipleri Yunan-Türk Frekansları Arasındaki Karışıklığa Çözüm İstedi

Batı Trakya’nın Evros ilinde, Yunan ve Türk radyo frekanslarının karışması nedeniyle Yunan yerel radyo istasyonu sahipleri, Yunanistan Dijital Reform Bakanı Dimitris Papastergiu’ya başvurdu.
Devamını oku...