Varufakis’e saldırdılar: Burnunda kırık var - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Varufakis’e saldırdılar: Burnunda kırık var

Yunanistan eski Maliye Bakanı ve MeRA25 partisi Genel Sekreteri Yanis Varufakis, Eksarhia’daki bir restoranın önünde bir grup insan tarafından saldırıya uğradı.

Edinilen ilk bilgilere göre, restoranda olduğu sırada bir grup insan kendisine yaklaştı, onu itti ve bir kişi yüzüne vurarak yaralanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Yanis Varufakis’e burun bölgesinde kırık teşhisi konuldu ve tetkikler için kendisine atel takılacak olan ‘Evangelismos’ Hastanesi’ne götürüldü.

MeRA25 partisi Yanis Varufakis’e yönelik saldırı hakkında bir duyuru yayınlayarak ‘küstah bir faşist saldırıdan’ söz ederek şunları kaydetti:

‘Korkmuyoruz, korkmuyoruz, geri çekilmiyoruz. Karanlığa tek kelimeyle cevap veririyoruz: MERA (gün)’.

Başbakan Kiryakos Miçotakis ise, olayla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımında ‘Sayın Varufakis’e yönelik saldırı kesinlikle kınanmalı ve Demokrasimiz tarafından tolere edilemez.
Kendisine acil şifalar diliyorum ve Yunan Polis’inin faillerin bulunup adalete teslim edilmesi için her türlü çabayı göstereceğinden eminim’ dedi.

Anamuhalefetteki SYRIZA partisi de yayınladığı açıklamada ‘MeRA25 Sekreteri Yanis Varufakis’in bu gece maruz kaldığı haydut saldırıyı kesin olarak kınıyoruz. Bu tür uygulamalar her türlü demokrasiye yöneliktir. Hiç kimsenin herhangi bir vatandaşın nereye gideceğini kuvvet yasasıyla dikte etmeye hakkı yoktur. Yetkililerin bu alçakça eylemi derhal araştıracağını ve soruşturacağını kesin olarak kabul ediyoruz. Yanis Varufakis’e acil şifalar diliyoruz’ ifadelerini kullandı.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü şarkıcı Vasilis Karras belediye seçimlerinde aday oluyor

Yunanistan’ın sevilen şarkıcılarından Vasilis Karras’ın en büyük aşkı şarkı söylemek olabilir, ama görünen o ki toplumsal meselelerle de ilgilenmek istiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos Türkiye yolcusu

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos, Türkiye’ye gitmek üzere. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından davet edilen Panayotopulos, Salı günü depremlerden zarar gören Hatay’ı ziyaret edecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...