Maronya-Şapçı Belediye Başkanı’ndan Hakan Bozali ve Hakan Pişka’ya ödül - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya-Şapçı Belediye Başkanı’ndan Hakan Bozali ve Hakan Pişka’ya ödül

Maronya-Şapçı (Sapes) Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, Türkiye’deki deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarına gönüllü katılan iki belediye mensubuyla biraraya geldi.

28 Şubat Salı günü Şapçı’daki ofisinde iki gençle bir araya gelen Belediye Başkanı, Yunanistan Kurtarma Timi’nin gönüllüleri olarak Türkiye’de yapılan arama ve kurtarma çalışmalarında gönüllü olarak yer aldıkları için Aşağıköy’den (Arsakio) Hakan Bozali ve Evrenköy’den Hakan Pişka Mehmedali’ye teşekkür etti.

Maronya-Şapçı Belediyesi’nin iki sakini, Yunanistan’ın dört bir yanından gelen düzinelerce arama-kurtarma ekibi gönüllüsü, bir arama kurtarma köpeği ve özel ekipmanla birlikte, Türkiye’deki yıkıcı depremden etkilenen bölgelerde arama ve kurtarma operasyonlarına katıldılar.

İkili, Güneydoğu Anadolu’nun Adıyaman bölgesindeki onlarca binada bir hafta boyunca operasyon yaptılar.

Belediye Başkanı ile yaptıkları görüşmede, Hakan Bozali ve Hakan Pişka Mehmedali, deprem bölgelerinde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları anları anlattılar ve Rodop Yunan Kurtarma Timi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Belediye Başkanı da özverili çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik etti, davranışlarının örnek teşkil ettiğini ve iki ülke halklarını bir araya getirdiğini vurguladı.

Çalışmalarının takdiri olarak, onlara ödül sundu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...