Tüttürme Yasağı üzerine 2 radikal düzenleme geliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tüttürme Yasağı üzerine 2 radikal düzenleme geliyor

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, 2023’ün ilk çeyreğinde, iç mekanları dış mekan olarak ‘vaftiz eden’ işletmeler için tûtûn mamülleri kullanımı yasağı’nın ‘pencerelerini’ kapatmaya çalışacak.

Özellikle, Sağlık Bakanlığı yasayı iki ana yönde güncellemeye hazırlanıyor.

Birinci yön: Tûtûn mamülleri kullanımının yasak olduğu yerlerin nihai genişlemeleriyle birlikte daha kesin bir tanımlanması.

İkinci yön: Kamuya kapalı yerlerde kullanılması yasak olan tûtûn mamullerinin, piyasaya çıkan tüm yeni ürünler dikkate alınarak yeniden tanımlanması.

Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri İrini Agapidaki, ‘boşlukların’ esas olarak tûtûn mamülleri kullanımının yasak olduğu ve bilhassa yemekhanelerde, özellikle pleksiglas ve diğer koruyucularla kapatıldığında açık hava olarak kabul edilen alanların belirlenmesiyle ilgili olduğunun altını çizdi.

Önceki yasaya göre, mağazaların açık alanlarında tûtûn mamülleri kullanımına ancak en az iki tarafı açık olması ve üzerinin kapatılmaması şartıyla izin veriliyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu: Geri ödemeler de dahil

Yunanistan’da Mart 2023 emekli maaşları, EFKA Yönetim Kurulu’nun tavsiyesine göre daha erken ödenecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan otlatma yönetiminde değişikliğe gidiliyor

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Yorgos Georgantas, ‘Zootechnia’ sergisini besicilik, domuz çiftçiliği, kümes hayvanları ve balıkçılığı yeniden başlatmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kasidiaris’in seçimlere katılmasını önleyecek düzenleme hazırlandı

Yunanistan’da neonazi İlias Kasidiaris’in partisinin (Ellines GTP) 2023 seçimlerine katılmasını ‘engelleyecek’ değişiklik Parlamentoya sunuldu.
Devamını oku...