Tarlada çalışmak üzere Mısır’dan 5 bin işçi gelecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarlada çalışmak üzere Mısır’dan 5 bin işçi gelecek

Yunanistan Dişişleri Bakan Vekili Miltos Varviçiotis, Mısırlı mevkidaşı Ihab Nasr ile mevsimlik işçiler konusunda anlaşma imzaladı.

Kahire’de imzalanan anlaşma çerçevesinde, her yıl 5 bin Mısır vatandaşı, tarım işlerinde çalışmak üzere Yunanistan’a gelecek ve normal olarak oturum ve çalışma izni alacak.

Söz konusu oturum ve çalışma izinlerinin 9 aylık olacağı vurgulanıyor.

Varviçiotis, ‘Mısır ile Anlaşmayı imzalayarak, tarım sektörünün artan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daha fazla işçi isteyen Yunan bölgesinin talebini yerine getiriyoruz’ dedi.

Bakan Vekili, ‘Aynı zamanda, ülkemizin ilk kez uluslararası bir anlaşma çerçevesinde yasal göç için koşullar yaratmasıyla büyük bir adım atılıyor’ diye ekledi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...