Haftasonuna kadar hava iyileşiyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Haftasonuna kadar hava iyileşiyor

Yunanistan’da havanın haftasonuna kadar iyileşmesi ve yağışların son bulması beklenirken, gece ve sabahın erken saatlerinde ise soğuğun hakim olacağı tahmin ediliyor.

En son hava durumu tahminlerine göre, hafta sonu boyunca görünürde tehlikeli bir yağmur yok, ancak yeni bir barometrik düşüklük ülkeyi önümüzdeki haftanın ortasından itibaren ağırlıklı olarak batı ve güneyi etkileyecek şekilde etkisi altına alacak.

25 Kasım Cuma günü, Batı Trakya ve Ege’nin kuzeydoğu kesimlerinde öğle saatlerine kadar yerel yağışlı, bulutlu, ardından geçici bulutlu bir hava olacak.

Ülkenin geri kalanında genel olarak açık ve yer yer bulutlu bir hava bekleniyor.

Sıcklık Batı Makedonya’da -3 ila 10 derece, Makedonya’nın geri kalan kısmı ve Batı Trakya’da 4 ila 14, Tesalya’da 5 ila 16, Epir’de 1 ila 17, Kara Yunanistan’da 5 ila 16, Peloponissos-Mora’da 3 ila 18, İyon Adaları’nda 8 ila 16, Kuzey Ege Adaları ve Sporades Adaları’nda 5 ila 13, Doğu Ege Adaları’nda 7 ila 16, Kiklades Adaları’nda 8ila 15, Oniki Ada’da 13 ila 18 ve Girit’te 9 ila 20 derece arasında değişecek.

Başkent Atina’da ise güneşli bir hava ve sıcaklığın 11-16 derece arasında değişmesi bekleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...