Ürolog emekliye ayrıldı diye Gümülcine Devlet Hastanesi’nin Üroloji Kliniği yazdan beri çalışmıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ürolog emekliye ayrıldı diye Gümülcine Devlet Hastanesi’nin Üroloji Kliniği yazdan beri çalışmıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Devlet Hastanesi’nin Üroloji Kliniği’nin geçtiğimiz yaz aylarından beri çalışmadığı belirtildi.

Yaz ayları içerisinde hastanenin tek üroloğunun emekliye ayrılması ve yerine ürolog alınmaması dolayısıyla, kliniğin kapalı olduğu kaydediliyor.

Hastanenin Tıbbi Servis Müdürü Yorgos Patlakas, bu açığın bir an önce kapatılması gereken bir açık olduğunu kaydederken, öte yandan, hastanede çalışmaya ilgi duyan ürolog bulunamadığını da ekliyor.

Patlakas, pekçok üroloğun şahsi nedenler, ailevi sebepler gibi gerekçelerle hastanede çalışmayı reddettiğini kaydederken, benzer bir durumun Yapay Böbrek Ünitesi için nefrologlarla da yaşandığını ekledi.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'ye 'Pinokyo'nun Hikayeleri' geliyor: Ücretsiz

Gümülcine’de noel süresince çocukları eğlendirmek amacıyla “Pinokyo’nun Hikayeleri” adlı tema parkı açılıyor. Parka girişler ücretsiz olacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Medresesi eski Müdürü Hafız Hasan Bağdatlı vefat etti

Batı Trakya’nın önde gelen ilahiyatçı ve hocalarından Gümülcine Medrese-i Hayriye’nin eski Müdürü Hafız Hasan Bağdatlı hoca, 5 Aralık Salı günü hakkın rahmetine kavuştu. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli öğrencilerden, polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için protesto eylemi

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde lise öğrencileri, 16 yaşındaki gencin polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için okul işgal eylemine gittiler.
Devamını oku...