Hindi eti bu yıl Noel’de Yunan vatandaşlarına ‘ağır gelecek’ - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hindi eti bu yıl Noel’de Yunan vatandaşlarına ‘ağır gelecek’

Yunanistan’da Ortodoks Hristiyanların en büyük yortularından Noel öncesi hindi fiyatları vatandaşı düşündürüyor.

Geçtiğimiz yıla kıyasla et, domates ve patates fiyatları yüzde 20 zamlı iken, Noel öncesinde bu oranın yüzde 30’a sıçraması bekleniyor.

Dondurulmuş hindi fiyatının geçtiğimiz yıl 4,50 evro/kilo olan fiyatının yüzde 30 zamlı olduğu kaydedilirken, taze Yunan üretimi hindi etinin kilosunun ise 10 evroyu geçtiği kaydedilmekte.

Kuzu ve keçi etinin kilosunun 10,50 evro, dana etinin kilosunun 11 evro, domuz pirzolasının 6, dana pirzolasının ise 12 evro olduğu vurgulanıyor.

Yine aynı şekikde domatesin kilosunun 1,80 – 2 evro arasında olduğu, patatesin kilosunun ise 1 evroyu aştığı eklenmekte.

Balıklarda ise fiyatların uygun olduğu, çipuranın 5 evro, çiftlik levreğinin 6 evro, hamsinin 2 evro, karidesin ve izmaritin 2,50 evro civarında seyrettiği belirtiliyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...