Gümülcine'de gıda yardımı başladı: 3 gün sürecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de gıda yardımı başladı: 3 gün sürecek

Batı Trakya’da, Avrupa Birliği’nin TEBA gıda yardımı programı aracılığıyla sağlanan gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımına Gümülcine‘de salı günü başlanıyor.

Gümülcine Belediyesi Sosyal Meselelerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yannis Murtidis’in bildirdiğine göre, gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin 22-23-24 Kasım tarihlerinde dağıtılacağı kaydedildi.

Söz konusu yardımlar, Asgari Garantili Gelir (EEE) desteği yararlanıcılarına verilen gıda ve temel ihtiyaçlar olacak.

Öte yandan ısınma amaçlı odun dağıtımı sözleşmesinin imzalanması ve ihaleyi alacak firmanın gerekli şartları tamamlamasının ardından, bu yıl, acil yardıma ihtiyacı olan ve ısınma masraflarını tek başına karşılayamayan tüm hassas grupların ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çaba gösterileceği vurgulandı.

Isınma amaçlı odun maliyetlerinin artması nedeniyle, Belediye’nin nispi bütçesinin iki katına çıkarıldığı kaydediliyor.

Son olarak Gümülcine Belediyesi Yemekhanesi’nden günlük yiyecek yardımı alan 350 hak sahibinin (ki bunlardan 150’sinin Eve Yardım programı ile yemeği evine teslim ediliyor) bu hakkı 2023 yılı sonuna kadar almaya devam edeceğinin vurgulandı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'ye 'Pinokyo'nun Hikayeleri' geliyor: Ücretsiz

Gümülcine’de noel süresince çocukları eğlendirmek amacıyla “Pinokyo’nun Hikayeleri” adlı tema parkı açılıyor. Parka girişler ücretsiz olacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Medresesi eski Müdürü Hafız Hasan Bağdatlı vefat etti

Batı Trakya’nın önde gelen ilahiyatçı ve hocalarından Gümülcine Medrese-i Hayriye’nin eski Müdürü Hafız Hasan Bağdatlı hoca, 5 Aralık Salı günü hakkın rahmetine kavuştu. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli öğrencilerden, polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için protesto eylemi

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde lise öğrencileri, 16 yaşındaki gencin polisin kafasından vurduğu 16 yaşındaki genç için okul işgal eylemine gittiler.
Devamını oku...