Rodop ilinde 3 yangın daha - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop ilinde 3 yangın daha

Batı Trakya’nın Rodop ilinde, Karlık Dağı’nda (Papikio Oros) devam eden yangına ek olarak, son 24 saat içinde 3 yeni yangın çıktı.

Bunlar arasında en büyük olanı, çoğunlukla çimenlerin ve düşük bitki örtüsünün yandığı, ancak yanında bir orman olduğu için özellikle tehlikeli olan İmaret (İmeros) limanındaki idi.

Ayrıca Bayatlı (Paguria) ve Nuhçalı’da (Glyfada) da cepheler vardı.

İtfaiye ekipleri olay yerine giderken, Karlık Dağı’ndaki alevlerle günlerdir süren savaştan dolayı zaten çok yorgun oldukları eklendi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın tüm pamukçuları Gümülcine’de toplanacak

Profesyoneller Arası Pamuk Örgütü (DOB), ELGO Dimitra ile işbirliği içinde, 15 Şubat Çarşamba günü saat 10:00’da Gümülcine’de (Komotini) 3. Yunanistan Pamuk Konferansı’nı düzenliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgar konsolos, Nimfea-Makaza’nın turist otobüslerine açılmasını istiyor

Bulgaristan Başkonsolosu Anton Markov, Selanik’teki Bulgaristan Konsolosluğu Konsolosu Nikolay Karaivanov ile birlikte 26 Ocak günü Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis’i makamında ziyaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de operasyon: Tabanca, el bombası, demir yumruk…

26 Ocak Perşembe günü İskeçe’nin (Xanthi) bazı bölgelerinde suçla mücadele ve aynı zamanda vatandaşların güvenlik duygusunu artırmak amacıyla hedefli bir polis operasyonu gerçekleştirildi.
Devamını oku...