Günlerdir yanan Karlık dağı için acil toplantı istediler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlerdir yanan Karlık dağı için acil toplantı istediler

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nde anamuhalefetteki ‘Bölgesel Sentez’ listesi, Eyalet Meclisi’nin olağanüstü toplantı gerçekleştirmesini istedi.

Hristodulos Topsidis liderliğindeki liste, olağanüstü toplantı maddesinin ise günlerdir yanmakta olan Karlık Dağı olduğunu vurguladı.

Günlerdir söndürülemeyen orman yangını ve dumanların tüm ilden göründüğünü belirten Bölgesel Sentez listesi, bu ekolojik felaketin Rodop ili sakinlerinin tamamını tedirgin ettiğini vurguluyor.

Özel madde olarak Karlık dağı yangının ele alıması için Eyalet Meclisi’nin toplanmasını öneren liste, sorunun çözümü için hep birlikte katkı sağlanmasını öneriyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın tüm pamukçuları Gümülcine’de toplanacak

Profesyoneller Arası Pamuk Örgütü (DOB), ELGO Dimitra ile işbirliği içinde, 15 Şubat Çarşamba günü saat 10:00’da Gümülcine’de (Komotini) 3. Yunanistan Pamuk Konferansı’nı düzenliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgar konsolos, Nimfea-Makaza’nın turist otobüslerine açılmasını istiyor

Bulgaristan Başkonsolosu Anton Markov, Selanik’teki Bulgaristan Konsolosluğu Konsolosu Nikolay Karaivanov ile birlikte 26 Ocak günü Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis’i makamında ziyaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de operasyon: Tabanca, el bombası, demir yumruk…

26 Ocak Perşembe günü İskeçe’nin (Xanthi) bazı bölgelerinde suçla mücadele ve aynı zamanda vatandaşların güvenlik duygusunu artırmak amacıyla hedefli bir polis operasyonu gerçekleştirildi.
Devamını oku...