Yunanistan'da yüksek dizel fiyatlarına öfke: Benzincide 10 evroluk koyanlar artıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da yüksek dizel fiyatlarına öfke: Benzincide 10 evroluk koyanlar artıyor

Yunanistan’da kurşunsuz benzin fiyatıyla aynı seviyede olan ve hatta bazı durumlarda bunu aşan dizel benzin fiyatı, ticari amaçlı dizel arabası olan sürücüler için olduğu kadar sade vatandaşlar için de sıkıntıya neden oluyor.

Bugün dizel benzinin ortalama fiyatı litre başına 2,19 euro ile 2,29 euro arasında değişirken, kurşunsuz benzin fiyatı ile tam olarak aynı seviyelerde.

Benzin istasyonu sahiplerine göre, “iki haftadır dizel benzin kurşunsuz fiyatıyla aynı hatta ondan daha pahalıya mal oldu. Araç sahipleri daha önce araçlarına koydurdukları miktarları almaya zorlanıyor. Çoğu araç sahibi 10 ila 20 evroluk dizel benzin konulmasını istiyor. 

Sürücüler hükümetin dizel benzindeki 15 sentlik sübvansiyonu geri getirip getirmeyeceklerine ilişkin kararlarını duymayı bekliyor.

Hatırlanacağı üzere kasada parası kalmayan hükümet evlerde ısınma amacıyla kullanılan mazota indirim yapılması için dizel benzindeki indirimi kaldırmıştı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...