Dağlık bölgede yaşayanlara bedava odun - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dağlık bölgede yaşayanlara bedava odun

Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanlığı, ülkenin dağlık bölgelerinde yaşayanlara, ihtiyaçlarını karşılamak için, ilgili ormancılık hizmetlerinin gözetiminde, toplu olarak veya bireysel olarak ağaç kesimi yapma imkanı verdi.

Yine aynı şekilde Orman İş Kooperatifleri’nden (DASE) Yunanistan’ın dört bir yanındaki sakinlere zaten ücretsiz yakacak odun sağlandığı hatırlatıldı.

Bu yıl bakanlık, Makedonya-Trakya, Epir-Batı Makedonya, Teselya-Orta Yunanistan, Mora-Batı Yunanistan ve İyonya’da ülkenin dağlık bölgelerinde yaşayanların bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için Orman Politikası Uygulama Teftiş hizmetlerine son on yılın en yüksek ödeneği olarak 4.500.000 evro ayırdı.

Çevre ve Enerji Bakan Yardımcı Yorgos Amiras, konuyla ilgili olarak ‘Avrupa ve Yunanistan’ın yaşadığı enerji krizi emsalsiz, bu yüzden odun kesimi için finansmanı artırdık. Dağ ve orman köylerinde yakacak odunun ücretsiz dağıtımı ilerlerken, şimdi sakinlere evlerini ısıtmak için odun kesme fırsatı veriyoruz’ ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Toptan Elektrik Fiyatları, Avrupa'nın En Pahalı Dördüncüsü

Yunanistan, 2023 yılının ilk sekiz ayında toptan elektrik fiyatları konusunda Avrupa’nın en pahalı dördüncü ülkesi oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'nın Yükselen Rap Yıldızları Mert Mısırlı Şakir ve Emre Palaz Yeni Klipleriyle Karşınızda: PALAZXPARADOX - ROZE

Batı Trakya’nın Yetenekli Gençleri Mert Mısırlı Şakir ve Emre Palaz, Yeni Rap Videosuyla Müzik Dünyasına Farklı Bir Renk Katıyor
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sivil Savunma Siren Sistemi Test Edilecek: İşte Detaylar

Yunanistan’da 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Sivil Savunma siren sisteminin denemesi yapılacağı duyuruldu.
Devamını oku...