Dağlık bölgede yaşayanlara bedava odun - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dağlık bölgede yaşayanlara bedava odun

Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanlığı, ülkenin dağlık bölgelerinde yaşayanlara, ihtiyaçlarını karşılamak için, ilgili ormancılık hizmetlerinin gözetiminde, toplu olarak veya bireysel olarak ağaç kesimi yapma imkanı verdi.

Yine aynı şekilde Orman İş Kooperatifleri’nden (DASE) Yunanistan’ın dört bir yanındaki sakinlere zaten ücretsiz yakacak odun sağlandığı hatırlatıldı.

Bu yıl bakanlık, Makedonya-Trakya, Epir-Batı Makedonya, Teselya-Orta Yunanistan, Mora-Batı Yunanistan ve İyonya’da ülkenin dağlık bölgelerinde yaşayanların bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için Orman Politikası Uygulama Teftiş hizmetlerine son on yılın en yüksek ödeneği olarak 4.500.000 evro ayırdı.

Çevre ve Enerji Bakan Yardımcı Yorgos Amiras, konuyla ilgili olarak ‘Avrupa ve Yunanistan’ın yaşadığı enerji krizi emsalsiz, bu yüzden odun kesimi için finansmanı artırdık. Dağ ve orman köylerinde yakacak odunun ücretsiz dağıtımı ilerlerken, şimdi sakinlere evlerini ısıtmak için odun kesme fırsatı veriyoruz’ ifadelerini kullandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...