OPEKA paraları artık nakit ödenmeyecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

OPEKA paraları artık nakit ödenmeyecek

Yunanistan’da hükümet Sosyal Yardım Ödenekleri ve Sosyal Dayanışma Kurumu (OPEKA) tarafından yoksullara ve engellilere verilen yardımlarda değişikliğe gidiyor.

Buna göre, 2023 yılından itibaren OPEKA tarafından verilen yardımlar, nakit olarak değil, ‘alışveriş kartı’ olarak verilecek.

Yani bundan böyle OPEKA yardımı alanlar, bankaya gidip paraları çekmek yerine, kendilerine verilecek olan ‘alışveriş kartı’ ile alışverişlerini yapacaklar.

2023’ten itibaren bankalarca bu işlem için hak sahiplerine yeni kartlar hazırlayacağı, söz konusu kartlarla sadece belirli alışverişler yapılacağı, şans oyunları gibi alanlarda kartların kullanılamayacağı ekleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...