Andrulakis: Dinlenme sebebimin derhal açıklanmasını istiyorum - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Andrulakis: Dinlenme sebebimin derhal açıklanmasını istiyorum

Yunanistan’da muhalefetteki PASOK-KINAL partisi lideri Nikos Andrulakis, yasadışı dinlenmesiyle ilgili konuştu.

Başbakan Kiryakos Miçotakis’in bugün yaptığı açıklamasıno yorumlayan Andrulakis, bugün, Başbakan’ın zaman kazanmaya çalıştığını vurguluyor.

PASOK-KINAL Başkanı, Adaletin, Yunan Parlamentosu ve Avrupa kurumlarının tüm gerçeği ortaya çıkarması için mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Andrulakis, ‘Hiçbir örtbas kabul etmeyeceğim. Sayın Miçotakis’in ülkemizdeki kuvvetler ayrılığı için önemli bir davayı önemsizleştirmesine izin vermeyeceğim. Bu defalarca söylediğim gibi kişisel bir mesele değil. Bu bir demokrasi meselesidir. Adaletin ve insan haklarına mutlak saygının olduğu bir ortamda yaşamak ve çocuklarını yetiştirmek her yurttaşın kaygısıdır. Adaletin, Yunan Parlamentosunun ve Avrupa kurumlarının tüm gerçeği gün ışığına çıkarması için mücadeleye devam edeceğim’ dedi.

PASOK-KINAL lideri, ‘Tüm Yunan vatandaşlarını, her demokratı, ülkemizi uluslararası alanda ifşa ederek anayasal özgürlükleri paçavra haline getirenlere karşı devletin düzenli işleyişini savunmaya çağırıyorum’ ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...