Miçotakis’ten Türkiye’ye: Görüşmemiz lazım - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis’ten Türkiye’ye: Görüşmemiz lazım

Yunanistan Başbakanı Kriyakos Miçotakis ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesinde bir araya geldiler. [14.062021]

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, NATO zirvesi sonrasında diğerlerinin yanında Türk-Yunan ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Miçotakis, ‘Beyaz Saray, Ege ve Suriye’deki gerilimlerden kaçınılması gerektiğini açıkça belirtti ve Türkiye’yi, doğrudan maruz kaldığımız, aşırı söylemlerden kaçınmaya çağırdı. Bu günlerde yaptığımız pek çok tartışmanın hiçbirinde Türkiye, Yunanistan’a karşı kendi argümanlarının sunulmasıyla ilgili herhangi bir konuyu gündeme getirmedi. Bu bir şey söylüyor. Bakalım bunun da iç yönleri var mı’ dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Benim için Miçotakis diye biri yok’ açıklaması sorulan Başbakan, ‘Bunu geçmişte de duydum, başka bir deyişle de duydum. Görüşmemiz gerekiyor, durumu medeni bir şekilde, uluslararası hukuk bağlamında konuşmalı ve ele almalıyız” ifadelerini kullandı.

Miçotakis, Türkiye’nin geçmişte terör örgütleriyle başının belada olduğunu, ama yine de veto kararının yanlış olduğunu kaydederken, ‘Yalnızlaştırılmış bir Türkiye, Yunanistan’ın da aleyhine olur’ ifadelerini kullandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...