Kimlik ve ehliyetlerimiz Temmuzda cep telefonumuzda olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kimlik ve ehliyetlerimiz Temmuzda cep telefonumuzda olacak

Yunanistan Dijital Yönetim Bakanı Kiryakos Pierrakis, dijital kimlik (taftotita) ve sürücü ehliyetlerimizin artık cep telefonlarımızda olacağını belirtti.

Bakan, Temmuz ayı itibariyle gov.gr bünyesine sürücü ehliyeti ve kimlik uygulamalarının da yükleneceğini, böylece vatandaşların bunları anında cep telefonlarına indirebileceklerini vurguladı.

Öte yandan Pierrakis, yapılan incelemeye göre, gov.gr sitesinden her işlemde vatandaşın 1 evro gelir elde ettiğini vurgularken, Mart 2020 – Mart 2022 arasında siteyi 273 milyon kişinin ziyaret ettiğini ve toplam kazancın 270 milyon evro olarak hesaplandığını belirtti.

Vatandaşların ziyaret süresinin ve çalışanların meşgul edilmesinin azalmasından kaynaklanan zaman tasarrufun 268 milyon, karbon dioksit emisyonlarının azaltılmasından elde edilen tasarruf 1,2 milyon ve basılı belgeler için yapılan harcamalardan tasarruf ise 800 bin evro olarak kaydediliyor.

Gov.gr şu anda 1147 hizmet sunmakta.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...