Çipras: Türkiye ile iletişim kanallarının kapalı olması tehlikeli - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Türkiye ile iletişim kanallarının kapalı olması tehlikeli

SYRIZA Partisi Genel Başkanı Aleksis Çipras

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisinin genel başkanı Aleksis Çipras, Türkiye’yle iletişim kanallarının kapalı olmasının tehlikeler doğurduğunu kaydetti.

Euractiv ağına verdiği röportajda, anamuhalefet lideri, Türkiye’nin 48 yıldır Kıbrıs’ın kuzeyini işgal ettiği halde, bugün, Ukrayna’da barış elçisi rolüne büründüğünü öne sürdü.

Türkiye’nin bu sebeple hem Batı hem de Doğu’nun gözünde güçlendiğini belirten Çipras, öte yandan Yunanistan’ın ise sabit dış politikasından saparak Batı’nın piyonu haline geldiğini vurguladı.

Kendi iktidarları döneminde Türkiye’yle iletişim kanallarını hep açık tuttuklarını belirten SYRIZA lideri, ‘Erdoğan hep aynı Erdoğan’dı. Son aylarda değişmedi. Ama biz sıkı çalışarak iletişim kanallarını açık tuttuk, ki bugün bu yok ve bu bizi tedirgin ediyor’ dedi.

Olası bir ‘kaza’ durumunda iletişim kanallarının kapalı olmasının büyük sorunlar doğuracağını belirten Çipras, an itibariyle sözlü gerginliği yaratanın Erdoğan olduğunu ve bunu hengi sebeple yaptığını bilmediklerini ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...