Plevris: Yunanistan’da yeni korona kısıtlamaları gelebilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Plevris: Yunanistan’da yeni korona kısıtlamaları gelebilir

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, son günlerde koronavirüs vakalarının artması ve dördüncü doz Kovid-19 aşısı hakkında konuştu.

27 Haziran Pazartesi itibariyle dördüncü doz aşı platformunun açıldığını belirten Plevris, özellikle 60 yaş üzerindekiler ve hassas gruplar için dördüncü dozun tavsiye edildiğini belirten Bakan, daha genç yaşlar için bir tavsiye ve bilimsel açıklama olmadığını, buna rağmen 30-59 yaş için de platformun açık olduğunu belirtti.

Plevris, 30-59 yaş arasındakilere doktorlarıyla görüşüp, onların tavsiyeleri doğrultusunda aşı vurdurup vurdurmamaya karar vermelerini önerdi.

Koronavirüs vakalarındaki artışı da beklediklerini belirten Sağlık Bakanı, önemli olanın Ulusal Sağlık Sistemi’nin (ESY) basınç altında kalmaması olduğunu kaydetti.

Plevris, ESY’nin basınç altında kalması durumunda yeni kısıtlamaların getirilebileceğini, ama bundan sonra amacın söz konusu kısıtlamaların belirli kısıtlamalar olacağını ve belirli kişiler için olacağını, yatay kısıtlamalar olmayacağını vurguladı.

”yan group

 

 

”Google

 

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Seçimde kırmızıya boyanan Rodop iline Miçotakis’ten tepki: ‘Belli bir aday lehine açık müdahalede bulunuldu’

Yunanistan’da ND partisi başkanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin Gümülcine. Başkonsolosluğu’nun SYRIZA Partisi milletvekili adayı Özgür Ferhat lehine seçimlere müdahale ettiğini öne sürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA’dan ND lideri Miçotakis’e Batı Trakya tepkisi

Yunanistan’da SYRIZA partisi, Batı Trakya’daki azınlığın Kiryakos Miçotakis ve ND tarafından bölünmesi riskine işaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli Hanife Kazımoğlu hâlâ bulunamadı: Yunan kanalı da arıyor

Yunanistan’da Angeliki Nikoluli’nin ünlü ‘Tüneldeki Işık’ programı, 49 yaşındaki Hanife Kazımoğlu’nun ortadan kaybolmasının gizemini ele aldı.
Devamını oku...