Plevris: Yunanistan’da yeni korona kısıtlamaları gelebilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Plevris: Yunanistan’da yeni korona kısıtlamaları gelebilir

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, son günlerde koronavirüs vakalarının artması ve dördüncü doz Kovid-19 aşısı hakkında konuştu.

27 Haziran Pazartesi itibariyle dördüncü doz aşı platformunun açıldığını belirten Plevris, özellikle 60 yaş üzerindekiler ve hassas gruplar için dördüncü dozun tavsiye edildiğini belirten Bakan, daha genç yaşlar için bir tavsiye ve bilimsel açıklama olmadığını, buna rağmen 30-59 yaş için de platformun açık olduğunu belirtti.

Plevris, 30-59 yaş arasındakilere doktorlarıyla görüşüp, onların tavsiyeleri doğrultusunda aşı vurdurup vurdurmamaya karar vermelerini önerdi.

Koronavirüs vakalarındaki artışı da beklediklerini belirten Sağlık Bakanı, önemli olanın Ulusal Sağlık Sistemi’nin (ESY) basınç altında kalmaması olduğunu kaydetti.

Plevris, ESY’nin basınç altında kalması durumunda yeni kısıtlamaların getirilebileceğini, ama bundan sonra amacın söz konusu kısıtlamaların belirli kısıtlamalar olacağını ve belirli kişiler için olacağını, yatay kısıtlamalar olmayacağını vurguladı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...