Yunan siyasi liderler malvarlıklarını açıkladı: Halk fakir, siyasiler zengin - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan siyasi liderler malvarlıklarını açıkladı: Halk fakir, siyasiler zengin

Yunanistan’da parlamentodaki siyasiler 2021 yılı malvarlığı bildirimlerini (pothen eshes), yani 2020 gelirlerini meclise sundular.

2020 için Başbakan Kiryakos Miçotakis, 5 bin 800 evro emlaktan ve 1.837 evro tarımsal faaliyetlerden olmak üzere toplam 77 bin 603 evro gelir beyan etti.

Başbakanın eşi ise 30 bin evrosu emlaktan olmak üzere 39 bin 245 evro gelir bildirdi.

Mevduatlarla ilgili olarak Başbakan, Yunan bankacılık şubelerinde 8 bin 500 evro ve 111,21 dolar tutarında mevduat beyan etti. Eşi bir Yunan ve Fransız bankasında 177 bin 712 ABD doları ve bir İsviçre ve Yunan bankasında 348 bbin 967 evro beyan etti.

Miçotakis çiftinin gayrimenkulleri, Girit-Hanya ve Kiklades Adaları’ndaki mahsul kayıtları, Souda’daki apartman daireleri, Glyfada’daki bir ev, Tinos’taki bir ev, Atina’daki bir apartman dairesi ve (eşinin) Birleşik Krallık’ta bir evi olarak ilan edildi.

SYRIZA lideri Aleksis Çipras’ın 2020 yılı için 69 bin 279 evro tutarında geliri görünürken, bunun 36 bin 161 evrosu parlamenter ödenek olduğu için vergi ve katkılardan muaf.

Banka mevduatları ile ilgili olarak, Çipras 135 bin 793 Euro tutar gösteriyor ve bunun yaklaşık 82 bin evrosu “yılın geliri” olarak ilan ediliyor. Eşinin mevduatı ise yaklaşık 2 bin 200 evro.

Çiftin gayrimenkulü Atina-Kipseli’de 114 metrekarelik bir daire ve Artemida’da (eşinin) 292 metrekarelik bir daireyi içeriyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...