Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Misakı Milli ve Ege adaları açıklaması - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Misakı Milli ve Ege adaları açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam Kampı’nda yaptığı konuşmada, Yunanistan ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan “Tarih, medeniyet şuuru olmayanların teslimiyeti çağdaşlık sanarak tutundukları dalın gölgesinin ulu bir çınar değil, çürük bir kabuk olduğu gerçeğini milletimiz milli mücadele ile ispatlamıştır. Bugün de çürük kabuğa sarılanların akıbeti, 1919’da Samsun’da başlayıp 29 Ekim’de Ankara’da yeni devletimizin ilanıyla biten süreçteki mandacı zihniyetin akıbetinden farklı olmayacaktır” dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim yolumuz, ‘Ya İstiklal ya ölüm’ yoludur. Bizim yöntemimiz, ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh tüm vatandır’ ilkesidir.

Bizim hayalimiz millet ve devleti ile güçlü, gözü hep geleceğe dönük olan bir Türkiye’nin inşasıdır. En zayıf, en yorgun, en bitkin zamanımızda nasıl bu anlayışla 7 düveli arkasına alanları denize döktüysek bugün de aynı inançla ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak, 2053 vizyonuna kavuşturacağız.

Türkiye’yi bölgesinin lideri, dünyanın en büyük 10 büyük ekonomisinden biri haline getirmenin mücadelesini veriyoruz. Türkiye’nin bölgesel ve küresel gelişmeler konusunda sergilediği ilkeli tutumun, dışarıda birilerini rahatsız etmesini anlıyoruz.

Bizi asıl düşündüren, içeride aynı tezleri dillendirenlerin kimin nam ve hesabına çalıştığıdır. Halbuki Türkiye’nin 99 yıllık Cumhuriyet tarihi de bizim 20 yıllık iktidarımız da ülkemize verilip tutulmayan sözlerin çetelesini tutmakla geçmiştir.

Misakı milli sınırlarından, Ege’deki adalar, Yunanistan ve Fransa’nın NATO’ya yeniden dönüşünden, Kıbrıs Rum Kesimi’nin Avrupa Birliği üyeliğine kadar, bunun sayısız örneği vardır.”

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...